Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra z nowym sponsorem na podbój Europy

Skra z nowym sponsorem na podbój Europy

Budżet siatkarzy Skry Bełchatów w przyszłym sezonie ma być porównywalny z najsilniejszymi klubami w Europie i sięgać dziesięciu milionów złotych. Gwiazdą bełchatowskiej drużyny będzie Francuz Stephane Antiga.

Sekcję będzie sponsorował największy polski koncern energetyczny. Holding BOT stanie się częścią Polskiej Grupy Energetycznej, a drużyna będzie występowała pod nową nazwą PGE Skra. PGE będzie też finansował piłkarzy GKS Bełchatów i koszykarzy z Turowa Zgorzelec. Wszystkie trzy drużyny walczą o mistrzostwo kraju.

Siatkarze Skry chcą podbić Europę. – Z nowym budżetem będziemy mogli serio myśleć o awansie do Final Four Ligi Mistrzów – mówi jeden z działaczy. Dotychczas klub wydawał rocznie ok. 6 mln zł. Większe budżety miały Jastrzębski Węgiel i PZU AZS Olsztyn.Sukcesy sportowe klubu, które przełożyły się na rozgłos medialny miały dominującą rolę w negocjacjach z PGE. Były doskonała kartą przetargową. Poza tym od lipca klient indywidualny będzie mógł wybierać dostawcę prądu. Dlatego na tym rynku powinna być ostra walka, dlatego PGE bardzo zależy na skutecznej reklamie – mówi Jerzy Ożóg. – Nie mogę powiedzieć, ile pieniędzy dostaniemy od nowego sponsora, ale klub dużo zyska. Ludzie lubią bowiem zarzucać, że firma w części państwowa finansuje profesjonalny sport. W Niemczech to normalna praktyka. Koncerny energetyczne jak np. RWE utrzymają kluby piłkarskie [Bayer Leverkusen, ROT- Weiss Essen – przyp. red.].

Zadowoleni są działacze BOT Skry Bełchatów, którzy wczoraj przed południem w Warszawie zakończyli rozmowy z PGE. – Efekty są bardzo obiecujące – mówi Konrad Piechocki, wiceprezes zarządu. – To świetna wiadomość przed decydującym meczem o złoty medal mistrzostw Polski [rozpocznie się 17.05 o godz. 17 – red.].

Wkrótce ma zostać podpisana umowa, ale Piechocki także nie chce ujawnić jej szczegółów. Jedno jest pewne, drużyna w przyszłym sezonie będzie miała znacznie większy budżet, co pozwoli wzmocnić skład i skutecznie walczyć o finał Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że bełchatowscy siatkarze już zapewnili sobie udział w tych rozgrywkach, zdobywając po raz trzeci z rzędu Puchar Polski.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved