Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > R. Kruk: Wygra Skra, G. Wagner: Jastrzębie górą

R. Kruk: Wygra Skra, G. Wagner: Jastrzębie górą

Mistrzostwo Polski po raz trzeci z rzędu zdobędzie BOT Skra Bełchatów, uważa były trener męskiej reprezentacji Ryszard Kruk. W tym roku po prymat sięgnie Jastrzębski Węgiel, mówi były reprezentant Polski Grzegorz Wagner.

Obrońca tytułu dysponuje bardziej wyrównanym i stabilnym składem – mówi Ryszard Kruk. – Gra u siebie co jednak będzie miało pewne znaczenie. Mariusz Wlazły ostatnio nie prezentował jakiejś genialnej formy, ale nawet jak on spisuje się słabiej to i tak jest bardzo groźny. Poza tym rozpiętość w umiejętnościach pomiędzy nim, a resztą zespołu jest niewielka.

Ryszard Kruk dodał, że coś mu podpowiada, że BOT Skra do trzech Pucharów Polski doda trzeci tytuł mistrza kraju i zasłużenie zajmie miejsce w historii polskiej siatkówki. – Ten klub zasłużył na to jak najbardziej – powiedział Ryszard Kruk. – Bardzo sobie cenię Daniela Plińskiego i Łukasza Kadziewicza, ale środkiem mistrzostwa Polski nie zdobywa się.Grzegorz Wagner zwraca uwagę, że w Jastrzębskim Węglu jest więcej indywidualności niż w klubie bełchatowskim. – Drużyna Jastrzębskiego Węgla zrodziła się w Kędzierzynie w czasie czwartego ćwierćfinału play-off – powiedział Grzegorz Wagner. – Wcześniej był to bardziej zlepek indywidualności. Teraz zawodnicy są razem. W półfinale pokazali już na co ich stać.

Jak podkreślił Grzegorz Wagner hala w tym przypadku nie będzie grała zbyt wielkiej roli choć w Bełchatowie nie będzie takiego „kotła” jak w Jastrzębiu, gdzie siedemset osób jest w stanie stworzyć ogromny doping.

Przypomnijmy, że w I rundzie play off Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle prowadził 2-1 i w czwartym spotkaniu miał piłkę meczową. – Wówczas drużynie z Jastrzębia zajrzało w oczy widmo kompromitacji – powiedział Grzegorz Wagner. – Jednocześnie ta trudna chwila scementowała zawodników, zrozumieli że niczego nikt im nie podaruje.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved