Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Polska – Argentyna w Poznaniu i Bydgoszczy

LŚ: Polska – Argentyna w Poznaniu i Bydgoszczy

fot. archiwum

Po roku do poznańskiej Areny wraca "Pieśń o małym rycerzu", meksykańska fala oraz biało-czerwona ekspansja. Biletów na Ligę Światową już dawno nie ma, a wszyscy wiedzą, że mecz z Argentyną będzie sportowym wydarzeniem roku.

W środę 16. maja w Poznaniu oraz w czwartek, 17. maja w Bydgoszczy odbyły się konferencje prasowe dotyczące meczów Polska – Argentyna rozgrywanych właśnie w tych miastach w ramach tegorocznej edycji Ligi Światowej.

 

Spotkania z licznie przybyłymi dziennikarzami uświetnili Maciej Frankiewicz , wiceprezydent Poznania oraz Konstanty Dombrowicz , Prezydent Bydgoszczy. Obaj przedstawiciele władz wyrazili zadowolenie, że ponownie wielka siatkarska impreza zagości w Poznaniu i Bydgoszczy i zapewnili, że dołożą wszelkich starań, by organizacyjnie wszystko było zapięte na ostatni guzik. 

Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w Poznaniu – Marek Bykowski , członek Prezydium Zarządu i Krzysztof Ratajczak , prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, zaś w Bydgoszczy – Waldemar Sagan , prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, wszystkich, którym nie udało się kupić biletów na mecze ucieszyli wiadomością, że przed halami stanie ogromny 25-metrowy telebim, na którym będzie można obejrzeć zmagania biało-czerwonych.

 

Dodatkowo Piotr Drażdżewski , dyrektor bydgoskiej hali „Łuczniczka”, zaapelował do wszystkich kibiców, aby na mecz przyjeżdżali środkami komunikacji miejskiej, bowiem w związku z odbywającymi się targami nie będzie wokół hali miejsc parkingowych.


 

Rycerze w Poznaniu

 

O wizycie srebrnych rycerzy Raula Lozano w stolicy Wielkopolski opowiadali wczoraj organizatorzy spotkania 1 czerwca o godz. 20.

 

Zarząd PZPS nie zawahał się postawić na Poznań, choć tym razem przyszło nam się podzielić radością z Bydgoszczą. W tamtejszej hali Łuczniczka zostanie rozegrany niedzielny pojedynek z Argentyńczykami. Naszym problemem jest jedynie pojemność hali. Niecałe cztery tysiące wejściówek sprzedaliśmy w Internecie w dwie godziny. Gdyby w naszym mieście był obiekt cztery razy większy, to wtedy być może Liga Światowa byłaby u nas z urzędu – tłumaczył członek Prezydium Zarządu PZPS Marek Bykowski .

* więcej w Głosie Wielkopolskim

źródło: Głos Wielkopolski, pzps.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved