Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kolejny medal Energi Gedanii?

Kolejny medal Energi Gedanii?

Kadetki zdobyły w tym roku złoto, a juniorki srebro. W piątek do walki w finale mistrzostw Polski staną młodziczki. Liczymy na uzupełnienie kolekcji medalowej, co nie oznacza, że zespołu Witolda Jagły nie stać na coś więcej niż brąz.

Tym bardziej, że w oficjalnych meczach na szczeblu województwa pomorskiego, a potem w krajowych ćwierćfinałach i półfinałach gdańskie 15-latki jeszcze ani

razu nie przegrały!W Proszowicach zagra osiem najlepszych drużyn w kraju. Gedanistki mogą przystąpić do zawodów bez większych obciążeń psychicznych. Już są lepsze od starszych koleżanek, którym przed rokiem w tej grupie wiekowej nie udało się awansować o turnieju finałowego. Trener Jagła też woli akcentować, że plan na ten rok został już zrealizowany niż składać konkretne zobowiązania wynikowe. – Każdy medal będzie sukcesem – dodaje.

Poza treningami gdańszczanki do mistrzowskiej potyczki przygotowywały się przez cykl gier sparingowych. Tylko w maju odbyły się cztery takie pojedynki. – 5 maja gościliśmy drużynę Pałacu, również finalistę tegorocznych mistrzostw młodziczek. Graliśmy dwukrotnie, ze zmiennym szczęściem. Pierwszy mecz wygrały rywalki, drugi my. Tydzień później rozegraliśmy mecz z drużyną UKS Orzeł Malbork, a następnego dnia wyjechaliśmy na rewanż do Bydgoszczy. Obydwa spotkania zakończyły się naszą wygraną. Na turniej do Proszowic wyjeżdżamy w czwartek, 17 maja i jeszcze tego samego dnia o godz. 20.00 przeprowadzimy trening. – podkreśla gdański szkoleniowiec.

W eliminacjach utworzone zostaną dwie grupy, w której każda drużyna zagra z każdym. Po dwie najlepsze z awansują do półfinałów, a pozostałym zespołom pozostanie rywalizacja o miejsca 5-8. Energa Gedania zmierzy się kolejno z:

18.05. – godzina 13:00 Dargfil Tomaszów Mazowiecki

18.00 – 17:00 Volley Kielce

19.05. – 13:00 Pogoń Proszowice

W drugiej grupie wystąpią: Tomasovia, MOSiR Tychy, Gwardia Wrocław i Pałac Bydgoszcz. W drugiej fazie mistrzostw drużyny zagrają ze sobą na krzyż (tj. 1-2, 3-4). Pojedynki o poszczególne miejsca, w tym o medale zaplanowano na 20 maja. Mecze młodziczek grane są do dwóch wygranych setów.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved