Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zmiana na ławce trenerskiej Piasta

Zmiana na ławce trenerskiej Piasta

fot. archiwum

Ireneusz Kłos pożegna się z posadą szkoleniowca w szczecińskim Piaście. Zastąpić ma go Marek Mierzwiński. Czy zmiana na ławce trenerskiej jest faktycznie możliwa?

Nie mogę zaprzeczyć, ani potwierdzić. Zastanawiamy się nad różnymi rozwiązaniami. Decyzje musimy podjąć kolegialnie na zebraniu zarządu – mówił wczoraj w południe prezes Adam Kulbiej .

 

Zarząd zbierał się wieczorem. W wypowiedzi dla "Głosu" szef klubu nie ukrywał jednak, że wymiana szkoleniowców jest możliwa ze względów finansowych. W kasie brakuje pieniędzy, a utrzymywanie Kłosa w Szczecinie jest sporym wydatkiem. Od spotkań o trzecie miejsce w tym sezonie (w sobotę Piast rozpocznie dwumecz z Sokołem Chorzów) szczecinianki ma poprowadzić Marek Mierzwiński , który był asystentem Kłosa. Mierzwiński mieszka w Szczecinie, więc mniej kosztowałby Piasta. 

Ireneusz Kłos prowadził zespół od stycznia. Wtedy włodarze klubu podziękowali Jerzemu Taczale , tłumacząc decyzję tym, że zespół nie osiąga oczekiwanych wyników. Teraz sytuacja jest podobna. Mimo rotacji na stanowisku trenera zespół okazał się zbyt słaby i nie awansował do ekstraklasy. Wina spadnie na szkoleniowca. On sam jest wyraźnie zaskoczony sytuacją:

 

Pierwsze słyszę. Z tego, co wiem rozmowy na temat przedłużenia kontraktów z zespołem miały trwać jeszcze około dwóch tygodni. Nie spodziewałem się, że będę dowiadywał się o tym, czy jeszcze mam pracę z gazet – stwierdził trener Kłos.

 

Włodarze klubu są już także po pierwszych rozmowach z władzami miasta. – Niestety, nie przebiegły wyjątkowo pomyślnie. Będziemy jeszcze rozmawiać, ale wielkich nadziei na pomoc już nie mamy – smuci się prezes Kulbiej. – Zrobiłem już bilans i wygląda to tragicznie. Nie wykluczam, że będziemy zmuszeni wycofać się z rozgrywek lub za mniejsze pieniądze ratować się przed spadkiem.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved