Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga w Skrze Bełchatów!

Stephane Antiga w Skrze Bełchatów!

Od przyszłego sezonu w barwach Skry Bełchatów będzie grał czołowy siatkarz Francji, Stephane Antiga. Dziennik sports.fr informuje, że zawodnik ten zdecydował się na przenosiny do polskiej ligi.

Dość niespodziewaną informację w dniu wczorajszym, powołując się na gazetę L’Equipe, podał popularny francuski dziennik sportowy – sports.fr. Stephane Antiga, przyjmujący i kapitan reprezentacji Francji, po trzech sezonach gry w Hiszpani, zdecydował się na przenosiny do Polski, do zespołu aktualnego mistrza kraju – BOT Skry Bełchatów.

Transfer ten wydaje się być wielkim zaskoczeniem, gdyż w zeszłym sezonie Stephane odmówił gry dla PZU AZS Olsztyn, argumentując to swoim przywiązaniem do barw klubu z Majorki, które reprezenotwał od 2004 roku.Jest to niewątpliwie jeden z pierwszych hitów transferowych w Polsce. Przejście tak znanego zawodnika do polskiego klubu, może przyciągnąć innych, równie znanych zawodników, którymi zainteresowanych jest przynajmniej jeszcze kilka innych drużyn, na codzień grających w Polskiej Lidze Siatkówki.

31-letni Stephane Antiga ustalił już warunki kontraktu z najlepszą polską drużyną. Pozostało jeszcze podpisanie umowy. Informację tą potwierdził w dniu dzisiejszym wiceprezes Skry – Konrad Piechcocki.

Jeden z najlepszych siatkarzy świata będzie grał w Bełchatowie. Rozmowy Skry z Antigą rozpoczęły się po półfinałowych spotkaniach w Lidze Mistrzów, w których Portol okazał się lepszy od drużyny z Bełchatowa. Brązowy medalista mistrzostw świata z 2002 roku pokazał wtedy wszystkie swoje walory – przede wszystkim znakomite przyjęcie zagrywki. W tym elemencie gry w rankingu po fazie grupowej zajął trzecie miejsce, ustępując tylko dwóm libero.

Przeciwko Skrze dwa razy zdobył po 12 punktów, ale w meczu na Majorce miał aż 88 proc. przyjęcia. – To świetny zawodnik. Jeśli podpisze kontrakt, będzie wielkim wzmocnieniem – twierdzi Daniel Castellani szkoleniowiec bełchatowskiej drużyny.

Stephane Antiga
Urodzony - 3 lutego 1976 roku w Suresnes (Francja)
Wzrost - 200 cm
Zasięg w ataku - 344 cm
Zasięg w bloku - 321 cm
Dotychczasowe kluby:
   - Paris UC
   - Paris Volley
   - Bra Banca Lannuti Cuneo
   - Drac Palma Portoll de Mallorca
Osiągnięcia:
   - 3. miejsce na MŚ w 2002 roku
   - siedmiokrotne mistrzostwo Francji

źródło: inf. własna, skra.pl, Sport.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved