Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki chce grać w Jadarze

Paweł Woicki chce grać w Jadarze

Dwóch Polaków i trzech obcokrajowców, w tym triumfator tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, na "liście życzeń” radomskich działaczy. Głównym kandydatem jest rozgrywający - Paweł Woicki.

Paweł Woicki, rozgrywający AZS Wkręt-Met Domex Częstochowa, jest najpoważniejszym kandydatem do gry w Jadarze Sport Radom. Prezes radomskiego klubu Tadeusz Kupidura ma nadzieję, że rozmowy uda się zakończyć w tym tygodniu.

Trwają rozmowy z zawodnikami, którzy wzmocnią radomski zespół. Na liście kandydatów do gry na pozycji rozgrywającego znajduje się pięć nazwisk. Kto zostanie „reżyserem gry”, dowiemy się prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.Z LIGI MISTRZÓW DO RADOMIA

Działacze radomskiego klubu nie ukrywają, że najbardziej zainteresowani są pozyskaniem z Częstochowy Pawła Woickiego. – Woicki mówiąc wprost jest na pierwszej pozycji listy kandydatów do gry – stwierdza Tadeusz Kupidura, prezes Jadaru. – Również sam zawodnik jest zainteresowany grą w naszym klubie.

Ale gracz Częstochowy to nie jedyny kandydat. Kolejni to rozgrywający reprezentacji Czech, Lukas Tichacek, obecnie zawodnik VfB Friedrichshafen, drużyny mistrzów Niemiec i zwycięzcy tegorocznej edycji Ligi Mistrzów oraz występujący aktualnie we włoskiej serii A w klubie Copra Berni Piacenza, reprezentant Węgier, Robert Koch. Pozostali dwaj to znani w kraju Słowak Pavel Chudik (JW Construction AZS Politechnika Warszawska) oraz Grzegorz Pilarz (Resovia Rzeszów).

CZAS NA ŚRODEK

Równocześnie prowadzone są rozmowy z kandydatami do gry na pozycji środkowego bloku. Odejście Krzysztofa Makaryka jest niemal przesądzone. Do drużyny nie wróci także Ukrainiec Mykoła Karzow, wypożyczony do Mostostalu-Azoty Kędzierzyn-Koźle. – Umowa z Karzowem skończyła się i raczej jej nie przedłużymy – mówi prezes Kupidura. – Szukamy młodych zawodników, mierzących powyżej 200 centymetrów wzrostu.

W kręgu zainteresowań działaczy i trenera do gry na środku znajduje się kolejny zawodnik klubu z Częstochowy, Bartosz Gawryszewski. Ma 22 lata, mierzy 201 centymetrów wzrostu i pokazał w minionym sezonie, że potrafi grać. Po informacjach o możliwości rozwiązania kontraktu przez częstochowski klub z amerykańskim środkowym, Philem Eathertonem również ten zawodnik brany jest pod uwagę jako kandydat do gry w Radomiu.

SILNY JADAR

Prezes Kupidura przyznaje, że kompletowanie składu ma zakończyć się jeszcze w maju, przed wyjazdem trenera Dariusza Luksa na zgrupowanie reprezentacji B, której jest drugim szkoleniowcem. Kadrę pierwszej drużyny mają wzmocnić zawodnicy z ekipy wicemistrzów Polski juniorów.

Chcemy wzmocnić zespół i zbudować silną drużynę, która będzie w stanie walczyć z każdym. Wierzę, że nam się to uda – kończy Kupidura.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved