Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Decydujące starcie

LSK: Decydujące starcie

Dziś w Kaliszu decydujące spotkanie półfinału play-off w LSK. Miejscowe Winiary zmierzą się o godz. 18:30 z Aluprofem Bielsko-Biała. Po czterech meczach w tej parze mamy remis.

Na zwycięzcę tego pojedynku czeka już pierwszy finalista – Farmutil Piła – który w sobotę wyeliminował Centrostal Bydgoszcz.

Co przemawia za Winiarami? Własna hala. W miejscowej Arenie podopieczne Igora Prielożnego przegrały tylko jedną (w play off z Aluprofem) z 13 potyczek ligowych w tym sezonie. Poza tym, kaliszanki mają mocne skrzydła i środkowe, które bardzo dobrze atakują, szczególnie z jednej nogi. Jeśli bielszczanki nie przycisną rywalek zagrywką, będą miały małe szanse na zwycięstwo. Również w obronie Winiary w sumie wyglądają lepiej, choć żadna z kaliszanek nie broni tak efektownie jak libero BKS Paulina Maj.Aluprof nie wygląda dużo gorzej na skrzydłach, szczególnie gdy Joanna Staniucha i Katarzyna Jaszewska mają swój dzień. Spora odpowiedzialność spoczywa też na barkach Anny Podolec (warto jednak, by skoncentrowała się na atakach z prawej strony, a nie musiała plasować ze środka siatki). Wygląda na to, że powołanie, jakie wysłał Milenie Sadurek Marco Bonitta dobrze wpłynęło na tę zawodniczkę, która jest już gotowa, by poprowadzić BKS na ligowy szczyt.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved