Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kamila Frątczak: Nie daj Bóg jakaś kontuzja

Kamila Frątczak: Nie daj Bóg jakaś kontuzja

Kto wie, czy gdyby nie kontuzje, nie zrobiłaby co najmniej równie wielkiej kariery, jak jej słynne koleżanki z kadry. Niestety, jedna z najlepszych naszych atakujących miała niesamowitego pecha. - Najważniejsze dla mnie jest to, że wreszcie jestem zdrowa - mówi Kamila Frątczak.

Po trzech sezonach w słonecznej Italii długonoga siatkarka, do której wzdycha wielu kibiców, myśli o powrocie do polskiej ligi i być może w przyszłym sezonie znów zobaczymy ją na polskich parkietach.

Mam oferty z Włoch, ale zastanawiam się, czy je przyjąć – mówi. – Jestem tu dość długo, ale wielkich sukcesów nie odniosłam. Dlatego poważnie zastanawiam się nad powrotem.Na razie Kamila kończy ligowy sezon we Włoszech. Jej drużyna, Europea 92 Isernia, zajmuje 11. miejsce w Serie A2.

Brakuje nam już tylko jednego zwycięstwa, by spokojnie utrzymać się w lidze – dodaje. – Teoretycznie nic złego przytrafić nam się nie może.

Ostatnie spotkania Kamila oglądała jednak z ławki rezerwowych. Nowy szkoleniowiec Mauro Fresa nie stawia na Polkę.

W drużynie są trzy zawodniczki z zagranicy – tłumaczy Kamila. – Na parkiecie grać mogą tylko dwie. Amerykanka Meika Wagner wyszła za Włocha i miała być już liczona jako Włoszka. A nie jest. Dlatego siedzę na ławie. Co mam zrobić?!

Ale przynajmniej wreszcie nic mi nie dolega – uśmiecha się. – A że teraz nie gram? Przyznam szczerze, że w związku z tym nie liczyłam nawet na powołanie do reprezentacji od Marca Bonitty.

Wcześniej (o ile nie borykała się z kontuzjami) była podstawową zawodniczką w kadrze Andrzeja Niemczyka. Nowy selekcjoner na razie nie widzi dla niej miejsca w składzie. Frątczak nie narzeka. W wakacje ma zamiar nadrobić zaległości na uczelni. Zostały jej dwa zaległe egzaminy z siódmego semestru na politechnice w Poznaniu. Kierunek – ochrona środowiska. I pora wziąć się za pisanie pracy dyplomowej.

Temat jest związany z kopalnią węgla brunatnego z mojego rodzinnego Turku – śmieje się. – Na razie muszę jednak pozdawać zaległe egzaminy i zaliczenia, a laboratoria wcale nie są takie łatwe. Ale studia muszę skończyć i i mieć dyplom. Nigdy nie wiadomo, co człowieka spotka w życiu – dodaje rezolutnie. – Nie daj Bóg jakaś kontuzja i co będę robiła? A tak mam zawód i nie muszę się martwić.

Ostatni mecz gramy 27 maja. Później daję sobie dwa dni na spakowanie i jestem w domu. Nie mogę się już doczekać – przyznaje.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved