Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek czy Piotr Gruszka?

Dawid Murek czy Piotr Gruszka?

Obydwaj mają po 30 lat i ponad 200 występów w reprezentacji Polski. Razem zdobywali juniorskie medale i przez wiele lat stanowili o sile drużyny narodowej. Od ich postawy będą zależeć losy tytułu mistrzowskiego w PLS-ie.

W czterech pierwszych spotkaniach finałowych Polskiej Ligi Siatkówki można było zauważyć pewną prawidłowość – gdy dobrze spisywał się Dawid Murek, mecze wygrywał Jastrzębski Węgiel, kiedy na najwyższych obrotach grał Piotr Gruszka, górą była Skra Bełchatów.

Nic więc dziwnego, że przed decydującym piątkowym meczem w Bełchatowie kibice z Jastrzębia z niepokojem czekają na wieści o stanie zdrowia Dawida, a fani Skry trzymają kciuki za Piotra.Na pewno dam radę wyjść na boisko. Zrobię wszystko, żeby wystąpić w tym meczu – deklaruje Murek, który od kilku dni narzeka na ból kręgosłupa, a w czwartym spotkaniu zagrał na silnych środkach przeciwbólowych. I był jednym z bohaterów potyczki wygranej przez Jastrzębie 3:0.

Znam Dawida od wielu lat i wiem, że chłop zaciśnie zęby i będzie grał. Kiedy byłem trenerem kadry zdarzały się sytuacje, że grał z kontuzją, bo nie chciał się przyznać, że coś go boli. Mówił o kontuzji dopiero wtedy, gdy nie dało się jej ukryć – opowiada Ryszard Bosek, menedżer Murka i jego były trener.

Coraz liczniejsze kontuzje wyeliminowały zawodnika z gry w reprezentacji, w której jeszcze do niedawna był podstawowym graczem.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved