Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Olsztynie myślą o przyszłym sezonie

W Olsztynie myślą o przyszłym sezonie

Choć nadal trwa rywalizacja o złoto w Polskiej Lidze Siatkówki, to w Olsztynie działacze myślą już o przyszłym sezonie. Wiele wskazuje na to, że do dyspozycji pozostanie trzon zespołu, który powinien zagwarantować walkę o medale.

Klub jest zadowolony z pracy duetu trenerskiego Ireneusz Mazur – Mariusz Sordyl i najprawdopodobniej także i w przyszłym sezonie będą prowadzić zespół. Ważne kontrakty mają zawodnicy: Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Patryk Czarnowski, Michał Ruciak, Michał Kubiak, Marcin Lubiejewski i Paweł Zagumny. Ten ostatni może jednak odejść do zagranicznego klubu. Wszystko wskazuje na to, że rozgrywający PZU AZS Olsztyn i reprezentacji Polski zmieni barwy klubowe. Wicemistrzem świata są zainteresowane klub z Włoch i Rosji.

Obcokrajowcy w PZU AZS – Rich Lambourne i Sinan Tanik wyjechali już z Olsztyna, jednak wyrazili chęć gry także w przyszłym sezonie i wiele wskazuje na to, że pozostaną w drużynie ze stolicy Warmii i Mazur.Zagumny, który sezon 2006/2007 zakończył z „akademikami” na 3. miejscu, znalazł się na celowniku włodarzy włoskich klubów Acgua Paradiso Montichiari i Copra Berni Piacenza. Ofertę Włochów, po względem finansowym, mogą jednak przebić Rosjanie z Ufy i Nowosybirska.

W Rosji Paweł mógłby zarobić 50 procent więcej niż we Włoszech, ale decyzję podejmie dopiero po finale Ligi Światowej – powiedział w „Przeglądzie Sportowym” menedżer Andrzej Grzyb.

Wiadomo, że o tym, jacy siatkarze będą reprezentowali barwy AZS Olsztyn w sezonie 2007/2008 jest zależne od budżetu, jakim będą dysponować działacze. Dotychczasowa umowa sponsorska, która właśnie się kończy, zakładała, że PZU jest jedynym sponsorem klubu. Według informacji Gazety Olsztyńskiej istnieje duża szansa, że PZU nadal będzie sponsorować olsztyński zespół! W myśl nowej umowy prawdopodobnie będzie możliwość, aby klub miał dwóch sponsorów, co pozwoli na znaczące wzmocnienia. Czy zostanie podpisana umowa z PZU oraz na jakich warunkach, powinniśmy się przekonać w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

źródło: azs.olsztyn.pl, interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved