Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło: Rosję trzeba poznać

Łukasz Żygadło: Rosję trzeba poznać

Łukasz Żygadło jest we Francji, gdzie nabiera sił przed grą w reprezentacji. Jego Dynamo-Jantar Kaliningrad było 6. w rosyjskiej Superlidze. - Podstawowy cel, jakim był awans do ósemki, zrealizowaliśmy - mówi nasz wicemistrz świata.

Faza zasadnicza, jak oczywiście kibice w Polsce wiedzą, odbywała się w tempie ekspresowym. Musieliśmy wygrywać wszystko co było do wygrynia i zgrywać się. Do ligi nasz zespół przystąpił praktycznie z marszu. Spotkania o piąte miejsce z Lokomotiwem Jekaterynburg mogły obrać zupełnie inny przebieg. Przegraliśmy minimalnie.

Jak podkreślił Łukasz Żygadło czołowa czwórka była poza zasięgiem siatkarzy z Kaliningradu. Uplasowaliśmy się więc w górnych regionach pozostałej stawki i to można zaliczyć drużynie na plus.Łukasz Żygadło powiedział, że poważnie rozważy propozycję gry w Rosji o ile taką otrzyma.W Rosji trzeba pożyć i pograć, żeby samemu ocenić warunki w jakich się przebywa – powiedział. – Na pewno wielką zaletą Superligi jest jej wysoki poziom i dobre zarobki.

Od przyszłego sezonu w Rosji zagra słynny Brazylijczyk Giba. Przyzwyczajony jest on do zupełnie innych warunków klimatycznych. Rok wcześniej na mrozy narzekali Kubańczycy. Oni nie sprawdzili się w Rosji. – Miejmy nadzieję, że następna rosyjska zima będzie łagodna – powiedział Łukasz Żygadło.

Reprezentant Polski już wcześniej podkreślał, że tęskni za kadrą i meczami w Polsce. – Chciałbym już zagrać przed naszą publicznością – powiedział.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved