Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa: Problemy Bułgarów

Liga Światowa: Problemy Bułgarów

fot. archiwum

Wiele problemów dręczy bułgarską reprezentację siatkarzy przed zbliżającą się bardzo szybko Ligą Światową. Trener Martin Stoew zastanawia się kto powinien zagrać, w sytuacji, gdy większość szóstkowych graczy jest kontuzjowana.

Tylko trzech zawodników z pierwszej szóstki mistrzostw świata z Japonii jest zdrowych. Mowa o Mateju Kazijskim , Krasimirze Gajdarskim oraz Teodorze Salparowie . Pozostali szóstkowi gracze borykają z problemami i ich występ w Lidze Światowej sotipod znakiem zapytania.

 

Plamen Konstantinow otrzymał od trenera wolne i zagra jedynie w czterech ostatnich meczach przeciwko reprezentacji Polski. Ewgeni Iwanow zrezygnował z gry w kadrze narodowej i zapewnił swojego trenera, że jest w stanie pomóc kadrze, ale tylko podczas mistrzostw Europy. Pozostała dwójka, która rozpoczynała mecze w Japonii, czyli atakujący Wladimir Nikolow oraz rozgrywający Andrej Żekow są kontuzjowani. 

Na konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w Warnie, trener Bułgarii, Martin Stoew powiedział: Stało się jasne, że Ligę Światową rozpoczniemy bez Nikolowa. Nasz podstawowy rozgrywający Żekow ma kontuzję pleców i także nie wiadomo kiedy będzie zdolny do gry. Graczy występujący w Rosji na pewno będą zmęczeni sezonem, gdyż wczoraj grali jeszcze spotkania, więc nie mogę od nich oczekiwać maksymalnego wysiłku już od początku .

 

Z graczy rezerwowych problemy z dłonią ma Kostadin Stojkow a Todor Aleksiew nie prezentuje tak dobrej formy jak podczas japońskiego mundialu. Również w sezonie nie grał zbyt wiele.

 

Bułgarzy rozpoczną Ligę Światową 26 maja meczem w Warnie. Ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Argentyny.

źródło: bgvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved