Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Częstochowianie bez Amerykanów w składzie?

Częstochowianie bez Amerykanów w składzie?

Gazeta Wyborcza podaje nieoficjalnie że Amerykanie Phill Eatherton i Brook Billings, opuszczą Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa. Działacze AZS na razie nie potwierdzają tej informacji.

To, że po nieudanym sezonie w drużynie dojdzie do zmian, było praktycznie pewne. Można się było spodziewać wręcz czystki, bo tylko nieliczni zawodnicy spełnili pokładane w nich nadzieje. Zdecydowana większość (wyjątkiem jest trójka młodych graczy: Adrian Patucha, Bartosz Gawryszewski i Michał Żuk) ma jednak ważne kontrakty, co może być pewną przeszkodą w dokonywaniu zmian. Ale wygląda na to, że w umowach są paragrafy, które pozwolą na ich zerwanie. Pożegnanie Philla Eathertona, a także Brooka Billingsa nikogo nie zaskoczy. Ten pierwszy spisywał się dużo słabiej niż przed rokiem, kiedy debiutował w AZS-ie i polskiej lidze. Z kolei atakujący zupełnie zawiódł w finałowej części sezonu.

To, kto zostanie w klubie, kto odejdzie, a kogo spróbujemy pozyskać, będzie zależało od tego, ile będziemy mieć pieniędzy – wyjaśnia wiceprezes Konrad Pakosz. – Najpierw musi dojść do spotkania ze sponsorami. Oczywiście rozmowy już teraz są prowadzone, ale wiadomo, że liczy się to, co jest na kupce.Pakosz nie chce mówić o nazwiskach. Podobnie trener Radosław Panas, który prowadził zespół w końcówce rozgrywek. – Jesteśmy na etapie budowania nowej drużyny. Różne są warianty, ale za wcześnie mówić o konkretach – ucina Panas. – Poza tym, o ewentualnych decyzjach najpierw muszą się dowiedzieć sami zawodnicy.

Obaj zawodnicy mają ważne kontrakty z klubem. To działacze nalegali w zeszłym roku na podpisanie dwuletnich kontraktów i do takiego porozumienia doszły obie strony – powiedział Strefie Siatkówki menadżer obu zawodników, Jakub Malke. – Do tej pory nie było żadnych rozmów o wcześniejszym rozwiązaniu umowy z którymkolwiek z Amerykanów.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved