Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlani w I lidze kobiet

Budowlani w I lidze kobiet

Piętnastym zwycięstwem z rzędu na ligowych boiskach zakończył się trzeci mecz barażowy o I ligę pomiędzy TKS-T Budowlani Toruń a MKS-em Andrychów. Gospodynie wygrały 3:1.

Działacze toruńskiej drużyny dobrze odczytali wzrost zainteresowania kibiców grą Budowlanych i specjalnie na sobotnie mecz przygotowali w hali ZS nr 10 w Toruniu dodatkową trybunę, która pomieściła ok. 100 osób. To i tak było mało, gdyż hala wypełniona była dosłownie po brzegi. Oprócz zaproszonych gości, rodziców, stałych kibiców Budowlanek w hali pojawiło się mnóstwo nowych osób. Na pewno nie żałowali swojej decyzji.

Budowlanki nie dały znać po sobie, że ciąży na nich jakakolwiek presja. Mecz rozpoczęły rewelacyjnie. W pierwszej szóstce co prawda zabrakło Agnieszki Sikorskiej , która cały poprzedni tydzień grała w Kluczborku w reprezentacji województwa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, jej miejsce jednak świetnie zajęła Magdalena Mordaka . Świetna gra w obronie (głownie Marta Januszewska , Marta Dobrzańska , Ola Marchlewska ) i skuteczne ataki, w których brylowały Ola Marchlewska, Patrycja Kowalska i Marta Laskowska . Drużyna z Andrychowa była totalnie sparaliżowana. Punkty, które zdobywał MKS padały tylko po błędach torunianek. Na boisku wyróżniała się Marta Laskowska. Jej ataki z krótkiej były nie do obrony. Później w polu zagrywki tradycyjnie w tym sezonie zaprezentowała popularną "brazylijkę", a MKS kompletnie nie poradził sobie z jej odbiorem. Pierwszego seta "Budowlane" wygrywają w bardzo przekonywający sposób – 25:12.

Druga partia rozpoczęła się już dużo spokojniej. Budowlane zwolniły tempo, a rywalki zaczęły w końcu grać swoją siatkówkę. Gra toczyła się mniej więcej punkt za punkt do połowy seta. Wtedy kilkupunktową przewagę uzyskał MKS. Kibice w hali lekko przycichli gdy było już 20:16 dla zawodniczek z Andrychowa. Jednak wtedy "Budowlanki" ruszyły do odrabiania strat. Doprowadziły do wyniku 19:20 i były wyraźnie na fali. Przy jednej z akcji w bloku staw skokowy skręciła Marta Laskowska. Jej miejsce zajęła Natalia Sikorska . Andrychowianki wykorzystały zamieszanie i zastój Budowlanych i wygrały drugą partię 25:23.

Drużyna MKS-u w niczym nie przypominała ekipy sprzed tygodnia. Widać było brak zacięcia i momentami chyba wiary w wygraną, szczególnie w dwóch ostatnich setach tego meczu. Budowlane grały pewnie i konsekwentnie. Na boisku pojawiła się Agnieszka Sikorska i kolejny raz udowodniła swoje umiejętności, mimo młodego wieku. W MKS-ie słabe spotkanie zagrały liderki Beata Książek i Katarzyna Sarlej , które większość meczu spędziły na ławce rezerwowych. Swój zespół próbowały poderwać do walki Iwona Karkoszka i Małgorzata Świerczyńska , jednak to było zdecydowanie za mało na świetnie dysponowane "Budowlanki". Gospodynie pewnie wygrały trzeciego (25:21) i czwartego seta (25:19) i tym samym otrzymały prawo gry w I lidze piłki siatkowej kobiet w sezonie 2007/2008.

Awans do bezpośredniego zaplecza ekstraklasy osiągnięty tak młodym zespołem jest olbrzymim sukcesem. Budowlane stały w tym roku przed trudnym zadaniem. Bardzo duża ilość rozegranych spotkań (Mistrzostwa Polski Juniorek, Mistrzostwa Polski Kadetek, rozgrywki ligowe, awans do finału Mistrzostw Polski Szkół Średnich) do tego przygotowania do matury pięciu podstawowych zawodniczek oraz bardzo długi sezon. Jednak jak widać cel uświęcił środki.

TKS-T Budowlani Toruń – MKS Andrychów 3:1

(25:12, 23:25, 25:21, 25:19)

Budowlani: Karolina Filipowicz, Marta Laskowska, Patrycja Kowalska, Marta Dobrzańska, Aleksandra Marchlewska, Magdalena Mordaka, Marta Januszewska (libero) oraz Agnieszka Sikorska, Natalia Sikorska, Joanna Petrowska

MKS: Targosz, Sarlej, Książek, Świerczyńska, Karkoszka, Koziołek, Szostok (libero) oraz Kryń, Byrska