Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jedni z charakterem, drudzy z siłą ognia

Jedni z charakterem, drudzy z siłą ognia

- Skra Bełchatów jest zespołem z charakterem, a Jastrzębski Węgiel ma siłę ognia - mówi mistrz olimpijski i świata, Ryszard Bosek. - Pierwszy mecz, to triumf charakteru. W drugim połączone oba te elementy, dały gospodarzom zwycięstwo.

Ryszard Bosek był trenerem Jastrzębskiego Węgla w poprzednim sezonie. Oba zespoły spotkały się w play off i wygrała Skra 3-1. Decydujące zwycięstwo odniosła w hali rywala. W obecnym zespole jest kilku graczy z tamtego składu – powiedział Ryszard Bosek. – Oni pamiętają, ja również, że to bolało. Dlatego teraz przegrywając w play off 1-2 nie chcieli dopuścić w tym roku do tego samego. Nie chcieli umożliwić rywalowi świętowania mistrzostwa na ich terenie.

Podobnie jak wcześniej tak i obecnie Ryszard Bosek uważa, że Jastrzębski Węgiel ma teoretycznie silniejszy skład niż BOT Skra. Zespół mobilizuje się w ekstremalnie trudnych sytuacjach – powiedział mistrz olimpijski i świata. – Coś takiego pierwszy raz mieliśmy w Kędzierzynie-Koźlu w ostatnim spotkaniu ćwierćfinału. Można teraz stwierdzić, że Jastrzębski Węgiel szczęśliwie wówczas wygrał lub Mostostal nieszczęśliwie przegrał.Przed piątym meczem finału, który odbędzie się w piątek w Bełchatowie (17.00), Ryszard Bosek nie podejmuje się wytypowania zwycięzcy. Nie zrobię tego nawet gdyby mi paznokcie wyrywali – powiedział. Dodał on, że sytuacja jest mocno napięta. Może dojść do czegoś takiego jak w Jastrzębiu w drugim meczu – powiedział. – Ważne znaczenie może mieć pierwszy set. Był on na tzw. styk i gdyby BOT Skra wygrała, a miała piłkę setową, to kto wie jak dalej wszystko potoczyłoby się.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved