Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Piąte miejsce i występ w Pucharze CEV dla Resovii

PLS: Piąte miejsce i występ w Pucharze CEV dla Resovii

Ekipa Asseco Resovii Rzeszów ograła Mostostal-Azoty K-Koźle 3:2 zajmując ostatecznie piąte miejsce w PLS oraz zapewniając sobie występ w Pucharze CEV, w następnym sezonie.

Niebawem szersza relacja ze spotkania.

W trakcie sezonu byliśmy wysoko w tabeli, nawet zajmowaliśmy pozycję lidera – powiedział Jan Such. – Byliśmy chwaleni za grę, fachowcy podkreślali zespołowość w naszych poczynaniach. Mostostal dzisiaj postawił nam twarde warunki. Przypomnę, że ten zespół od półfinału dzieliła jedna piłka.

O wyniku w sobotę rozstrzygnął tie break. – Po przegranym czwartym secie zawodnicy siedzieli na ławce ze spuszczonymi głowami – powiedział rzeszowski szkoleniowiec. – Mówię do nich, że najbliższe dziesięć minut zadecydują czy uzyskamy dobry wynik na miarę europejskich pucharów, czy taki sobie.

Kibice dopingowali nas na stojąco – mówi Jan Such. – W ataku i bloku szalał Łukasz Perłowski. Na razie nikt, łącznie ze mną, nie może być pewny miejsca w ekipie w przyszłym sezonie – powiedział Jan Such. – Rozmowy na ten temat rozpoczniemy niebawem. Mój kontrakt skończył po tym sezonie.

Asseco Resovia Rzeszów – Mostostal-Azoty K-Koźle 3:2

(29:27, 21:25, 25:20, 18:25, 15:6)

Stan rywalizacji play-off: 2-1