Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Gwardia przybywa do Białegostoku

LSK: Gwardia przybywa do Białegostoku

Dwa mecze barażowe o 9. miejsce w LSK pomiędzy Pronarem AZS i Dialog Gwardią, odbędą się w Białymstoku. Aktualny stan w tej rywalizacji: 1-1, zapowiada bardzo pasjonującą walkę.

Długie baraże

Kolejny tysiąc kilometrów z „ogonkiem” musi przebyć zespół Dialogu Gwardii, który zmierzy się w następnych meczach barażowych z Pronarem AZS Białystok. Już dziś wiadomo, że obie drużyny razem pokonają co najmniej 5000 km, aby rozegrać regulaminowe spotkania barażowe LSK. Uff… same podróże muszą dać w „kość” zawodniczkom, a jeszcze trzeba wyjść na parkiet i wygrać. To najdłuższe baraże w historii ekstraligi i nie chodzi tu o liczbę meczów. Oba zespoły podczas jazdy mają czas na przemyślenia i oba do tej pory wracając do swych domów nie miały najlepszych nastrojów (Dialog przegrał w Białymstoku, AZS we Wrocławiu-red). Wrocławianki na pewno w dobrych humorach będą podróżować na Podlasie. Po zwycięstwie w Orbicie i wyrównaniu stanu rywalizacji 1:1 ekipa Rafała Błaszczyka z dużymi nadziejami jedzie w poprzek Polski licząc, że z jeszcze większymi będzie wracać do Wrocławia.

Remisują

Po dwóch meczach barażowych rezultat brzmi 1:1 ( w setach 4:4 – przypomina red.). Każda z drużyn wykorzystała atut własnej hali, choć można dopatrzeć się różnicy w obu spotkaniach. W pierwszej konfrontacji, w Białymstoku, Dialog Gwardia wygrał zdecydowanie drugą partię meczu, a w kolejnej odsłonie prowadził już 24:22, ale wrocławianki nie wykorzystały wtedy szansy na zwycięstwo w tym secie, ostatecznie mecz wygrał AZS 3-1. We Wrocławiu Dialog prowadził w pierwszej partii 24:21, przegrywając jednak ten set 26:24. W kolejnych odsłonach Dolnoślązaczki zaprezentowały skuteczną grę pokonując Pronar w Orbicie 3-1. Podsumowując, na Podlasiu wrocławianki potrafiły wygrać zdecydowanie seta oraz poważnie zagrozić przeciwnikowi w kolejnym. Natomiast AZS we Wrocławiu wygrał co prawda również seta, ale ”wyciągnął” go ze stanu 21-24, w następnych partiach stanowiąc raczej tło dla dobrze grających gwardzistek. Jeśli więc można by było wyciągnąć wnioski (bardzo ostrożne) z tego remisu, to „prorokując” kolejne wydarzenia w barażach, trochę lepiej do tej pory prezentowała się drużyna z Dolnego Śląska, która na dodatek w najbliższą sobotę przyjedzie do Białegostoku mocno podbudowana ostatnią wygraną.

Hendzel i Mroczkowska

Nie Sylwia Pycia, nie Marta Pluta czy Dominika Koczorowska, ani Joanna Szeszko czy Magdalena Saad nie grają tak skutecznie w barażach co Białorusinka Elena Hendzel, która może grać efektywnie na dwóch pozycjach: środkowej i atakującej. Jej roli w zespole nie umniejsza nawet uderzenie w siatkę piłki setowej dla Dialogu Gwardii w drugiej partii wrocławskiego meczu. W tym spotkaniu, Hendzel, w pierwszym secie, przy stanie 24:21 dla wrocławianek stanęła w polu zagrywki i praktycznie rozstrzygnęła na korzyść AZS-u rywalizację w tej odsłonie. Zapewne Marian Kardas nie wyobraża sobie taktycznych planów bez uwzględnienia uzdolnionej Białorusinki. Rafał Błaszczyk, trener Dialogu może z kolei liczyć na wszechstronność Katarzyny Mroczkowskiej, która oprócz urozmaiconego ataku w I tempie, potrafi znakomicie przyjmować zagrywkę, bronić oraz blokować, a do tego asortymentu należy dodać jeszcze trudną zagrywkę. To w dużej mierze dzięki wszechstronności Mroczkowskiej, skuteczności w ataku Pauliny Gomułki i Joanny Koprowskiej, Dialog Gwardia wykorzystał szansę w Orbicie. Jak będzie w Białymstoku? Zdania, jak zwykle, są podzielone.