Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Sławni Brazylijczycy zawodzą w Bahrajnie

World Tour: Sławni Brazylijczycy zawodzą w Bahrajnie

Do sporych sensacji doszło w początkowej fazie drugiego z turniejów SWATCH FIVB World Tour, w Bahrajnie. Srebrni medaliści z Szanghaju - Marcio Araujo i Fabio Luiz, nie przeszli 2. rundy, zaś w 3. rundzie odpadli Ricardo i Emanuel.

Pierwszej porażki 1-2/21:15, 21:23, 5:15 Marcio Araujo i Fabio Luiz doznali w 2. rundzie, z niemiecką parą – Reckermann i Urbatzka. Po tej porażce przyszło im walczyć w barażach, w których trafili na dość solidną parę hiszpańską, Herrera (wicemistrz olimpijski z Aten) i Mesa. Hiszpanie wygrali to spotkanie 2-0/21:18, 21:14 w zaledwie 34 minuty, eliminując słynnych Brazylijczyków z dalszej gry. Ostatecznie druga para ubiegłorocznego SWATCH FIVB World Tour i wicemistrzowie pierwszego tegorocznego turnieju w Szanghaju, zakończyli występ w Bahrajnie na 17. miejscu.

Ci którzy pokonali jako pierwsi parę Marcio Araujo i Fabio Luiz, Niemcy Reckermann i Urbatzka, mieli podczas turnieju w Bahrajnie wyjątkowe szczęście do potyczek z Brazylijczykami, ale i do sprawiania im wyjątkowych kłopotów. O ich „farcie” niedługo mieli się przekonać także mistrzowie olimpijscy z Aten – znakomita para Brazylijska, Ricardo Santos i Emanuel Rego. Ale po kolei…Nie wszystkie mecze z Brazylijczykami były dla teamu Reckermann i Urbatzka zwycięskie. W 3. rundzie przegrali po zaciętym spotkaniu 0:2/16:21, 25:27 ze zwycięzcami z Szanghaju – Harleyem i Pedro Solbergiem. Ale nieco wcześniej, w 2. rundzie, sensacyjne zwycięstwo nad Ricardo i Emanuelem 2:1/18:21, 21:19, 15:9 odnieśli Estończycy – Kais i Vesik. Doszło zatem do barażowego meczu Niemców z parą Ricardo i Emanuel, z którego zwycięsko 2:1/21:18, 23:25, 15:13, wyszli Reckermann i Urbatzka. Mistrzowie olimpijscy zakończyli zawody na 9. miejscu.

Z rywalizacji w Bahrajnie, z czterech par brazylijskich odpadły już dwie, i to te mające zdecydowanie większe osiągnięcia. Ale dwa pozostałe teamy: Harley i Pedro Solberg oraz Franco i Cunha, biją się znakomicie i już są w półfinale, czekając na swoich rywali. Pojedynki półfinałowe w Bahrajnie zostaną rozegrane dzisiaj. Finał i mecz o 3. miejsce odbędzie się jutro. Warto zauważyć, że w Bahrajnie nie grają wcale pary amerykańskie, a jedyny team szwajcarski – Schnider i Gscheidle, nie odegrał większej roli. Bardzo wysoko, do pierwszej „10”, doszły natomiast w tym turnieju tak ciekawe zespoły, jak Holendrzy Schuil i Nummerdor, Niemcy Brink i Dieckmann Ch., Gruzini Geor i Gia oraz wspomniani już Estończycy Kais i Vesik.

* fot. fivb.org

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved