Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Muszynianka rozgromiła Stal Mielec

LSK: Muszynianka rozgromiła Stal Mielec

Jeśli ten sukces oznacza lepszą formę "Mineralnych", to aż korci, aby dodać, że przyszła nie wtedy, gdy powinna. Muszynianka wygrała 3:0, i czeka na rywalki w walce o 5. miejsce w LSK.

Jeszcze całkiem niedawno Stal wygrywała z Muszynianką jak tylko chciała. Teraz mieleckie siatkarki poniosły wysoką porażkę.

Odkąd jednak mineralny klub dzięki sowitemu budżetowi wdarł się na salony polskiego volleya w głowach mieleckich zawodniczek powstało przeświadczenie, że z ekipą Serwińskiego wygrać się nie da.Podobnie było w tym sezonie. Choć Muszynianka spisywała się zdecydowanie poniżej oczekiwań a transfery w zespole mistrza należy uznaż raczej za chybione to ze Stalą mineralnym szło tak łatwo, że w całym sezonie nie oddały rywalkom seta, nawet w meczach o miejsca 5-8, gdzie gra toczy się o… natkę pietruszki.

Wyrównana walka w pierwszym secie piątkowego meczu toczyła się jedynie do stanu 5:4 dla gospodyń. Potem Stal się zacięła, a rywalki wręcz przeciwnie. W drugim secie było jeszcze łatwiej. Zaczęło sie od 5:2 dla muszynianek, które proporcjonalnie powiększały swoją punktową zdobycz (10:7, 15:9, 20:14). Mielczanki dopiero pod koniec nadrobiły trochę wynik.

Trzeci set to powtórka z rozrywki czyli szybkie, wysokie prowadzenie Muszynianki i momentami bezradność siatkarek z Mielca (10:6, 20:12). Inna sprawa, że trener Jacek Wiśniewski traktował ten pojedynek szkoleniowo.

Na libero w zespole Stali znów zagrała juniorka Paulina Peret. Po przekątnej z rozgrywającą grała Magdalena Kobiela. Jak za pojedyncze akcje mielczankom należą się słowa uznania, tak o finalnym efekcie czyli o kolejnej porażce z Muszynianką chciałoby się zapomnieć.

Muszynianka Muszyna – Stal Mielec 3:0

(25:15, 25:17, 25:14)

Stan play-off: 2:0 i awans Muszynianki do play-off o 5. miejsce w LSK.

Składy zespołów:

Muszynianka: Cvetanova, Pykosz, Mieszała, Rybaczewska, Lipicer, Bamber oraz Banecka (libero), Sieradzan, Szydełko.

Stal: Pilipiuk, D. Wilk, Dązbłaż, Kobiela, A. Wilk, Skorupa oraz Peret (libero), Waligóra, Łukaszewska, Turbak, Ząbek, Wrzesińska.

Zobacz również:

Wyniki rywalizacji play-off w LSK

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved