Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Kto wygrywa, ma srebrny medal

LSK: Kto wygrywa, ma srebrny medal

- Chcemy pokrzyżować plany naszym rywalkom i wrócić na piąte spotkanie do Piły - mówi przed decydującymi meczami półfinałowymi Centrostalu, jego menedżer - Waldemar Sagan.

Kibice w Bydgoszczy są przekonani, że siatkarki Centrostalu/Focus Park, swoją postawą dostarczą im w konfrontacji z Piłą wiele okazji do radości. Pierwsze dwa mecze na wyjeździe zakończyły się zwycięstwem rywalek 3:0 i 3:2. Piła prowadzi z drużyną z Bydgoszczy 2:0, gra toczy się do trzech zwycięstw. Kolejny pojedynek w sobotę w hali „Łuczniczka”.

W związku z transmisją telewizyjną, którą przeprowadzi TVP3, przesunięto godzinę spotkania z godz. 17.00 na 18.30. Jeśli podopieczne Piotra Makowskiego wygrają ten mecz, to czwarty rozegrany zostanie w niedzielę w „Łuczniczce” o godz. 11.00. Gdyby bydgoszczankom udało się wygrać oba, to piąty, decydujący odbędzie się w Pile.Dodatkowy atut

Musimy zaprezentować się tak jak w dwóch pierwszych wygranych setach sobotniego spotkania w Pile – mówi wiceprezes klubu, Waldemar Sagan. – Zagrać na sto procent możliwości zarówno siatkarki z pierwszej szóstki jak i zmienniczki, które w każdej chwili mogą przesądzić o losie seta czy spotkania. Na pewno gra we własnej hali to nasz dodatkowy atut. Dodatkową mobilizacją jest transmisja telewizyjna. Zapraszamy publiczność, aby pomogła nam w awansie do finału.

Kibice będą mogli zobaczyć na parkiecie sześć kadrowiczek powołanych przez selekcjonera Marco Bonittę. W bydgoskim zespole są to następujące zawodniczki: Dominika Leśniewicz, Joanna Kuligowska i Monika Naczk, a w drużynie rywalek z Piły: Agnieszka Bednarek, Katarzyna Skorupa i Agnieszka Kosmatka.

Znają słabe punkty

Faworytem spotkania są zawodniczki Farmutilu Piła.

W składzie mają więcej indywidualności: Strządała, Kosmatka, Skorupa, Starzyńska, to kilkukrotne złote medalistki mistrzostw Polski, które potrafią grać o najwyższą stawkę – dodaje Sagan. – Znamy słabe punkty przeciwnika i wiemy, jaka powinna być taktyka. Trzeba ją jeszcze tylko zrealizować.

Bielsko z Kaliszem na remis

W drugim półfinale play-off Winiary Kalisz po dwóch meczach remisują 1:1 z Aluprofem Bielsko-Biała. Kolejne dwa spotkania w Bielsku.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved