Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > I liga w Toruniu już o krok…

I liga w Toruniu już o krok…

Już jutro (godz. 18:00), w malutkiej salce X LO na Placu św. Katarzyny 9 w Toruniu, trzecie spotkanie barażowe o I ligę siatkarek rozegrają Budowlani Toruń i MKS Andrychów. Zwycięstwo torunianek da im upragniony awans.

Dwa pierwsze spotkania barażowe rozegrane w Andrychowie, wywołały niesamowite emocje. Najlepszym potwierdzeniem tego są liczne wpisy kibiców, a czasami nawet zawodniczek na wortalu informacyjnym Andrychowskiej Piłki Siatkowej, jak i klubowej stronie drużyny z Grodu Kopernika. Echa obu spotkań, zakończonych wygranymi przyjezdnych, nie milkną aż do dnia dzisiejszego. Torunianki zaskoczyły gospodynie nieustępliwą walką do ostatniej piłki, wychodząc dwukrotnie z rezultatu 1:2 w setach, dominując niepodzielnie w tie-breakach. Zapewniły sobie w ten sposób olbrzymią zaliczkę przed sobotnim spotkaniem na własnym terenie. Nikt jednak nie lekceważy bardziej doświadczonych rywalek, a szampany w lodówkach mrożą zapewne tylko kibice.

Podopieczne trenera Romana Rupika nie składają bynajmniej broni, zapowiadają walkę o wyrównanie strat i doprowadzenie do piątego meczu na własnym terenie. Ograna w lidze drużyna i cały sztab szkoleniowy będą już zapewne po dokładnej analizie gry torunianek w dwóch poprzednich meczach. Prasa pomorsko-kujawska poinformowała kibiców siatkówki, że wcześniej takiego rozpoznania rywala w Andrychowie nie dokonano, z powodu braku kasety video z jakimkolwiek meczem Budowlanych. O tym pomocnym szkoleniowo szczególe pamiętała za to trenerka torunianek.Ogrom pracy wykonany w ciągu dwóch lat przez Ewę Openchowską, zespół oraz grono współpracowników przyniósł rezultaty na miarę oczekiwań największych optymistów. Wystarczy tylko uzmysłowić sobie, że ta młodziutka drużyna w poprzednim sezonie grając w prawie identycznym składzie, będąc dodatkowo beniaminkiem II ligi, wywalczyła piątą lokatę w końcowej klasyfikacji. W kolejnym zdominowała rozgrywki poszerzonej do dziesięciu drużyn grupy pierwszej, a jej bilans na przestrzeni całego sezonu to 21 zwycięstw w 24. konfrontacjach i do tego jeszcze dwie wygrane w Andrychowie.

Zapowiadają się więc niesamowite emocje. Kibice gospodyń już niecierpliwie odliczają godziny pozostałe do rozpoczęcia meczu (sobota, godz. 18:00), wierząc w zakończenie rywalizacji już w sobotę wieczorem. O tym, czy tak się stanie przekonamy się niebawem. Ewentualny mecz numer 4, zapowiedziany jest w niedzielne przedpołudnie na godzinę 11:00. Czy mające awans w zasięgu ręki gospodynie wypuszczą taką szansę? Ostatni raz przegrały na własnym parkiecie na samo zakończenie rundy zasadniczej… ubiegłego sezonu.

Typ Strefy Siatkówki:

TKS-T Budowlani Toruń – MKS Andrychów – 3:1

Zobacz również:

Wyniki spotkań barażowych o I ligę

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved