Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Druga przegrana polskich juniorek z Chinkami

Druga przegrana polskich juniorek z Chinkami

Reprezentacja Polski juniorek uległa ekipie Chin 1:3 w drugim spotkaniu towarzyskim zagranym w Zawierciu. Ten mecz był bardziej wyrównany od wczorajszej konfrontacji.

Piątkowy mecz był bardziej wyrównany od wczorajszej konfrontacji. Na początku pierwszej partii dwa punkty dla ekipy Polski zdobyła Zuzanna Efimienko. W dalszej części spotkania toczyła sie wyrównana walka „punkt za punkt”. Na pierwszą przerwę techniczną podopieczne Andrzeja Urbańskiego zeszły ze startą jednego punktu, na drugiej przerwie przewaga rywalek wzrosła do pięciu punktów. Polki grały dość przeciętnie zarówno w obronie, jak i ataku, czego nie można powiedzieć o siatkarkach Chin. Nasze przeciwniczki spisywały się znakomicie w każdym elemencie, popełniały bardzo mało błędów, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku.

Drugi set podobnie jak pierwszy zaczął się od prowadzenia biało-czerwonych, szybko jednak na prowadzenie wyszły Chinki. Na drugiej przerwie technicznej Polki traciły do przeciwniczek tylko dwa punkty. Pod koniec partii ekipie polskiej udało się doprowadzić do wyrównania 21:21. Od tego momentu toczyła się zacięta walka. Drugi set, po emocjonującej końcówce zakończył się jednak ponownym zwycięstwem zespołu chińskiego 25:27.

Początek trzeciego seta Polki zaczęły bardzo dobrze. Asem serwisowym popisała się Staniucha. Przed przerwą techniczną prowadziliśmy czterema punktami, szybko jednak Azjatki zniwelowały różnicę i był remis 5:5. W dalszej części partii trwała zacięta walka. Zaczął funkcjonować polski blok, dość dobrze w tym elemencie radziła sobie Zuzanna Efimienko. Końcówka spotkania była dość nerwowa. Polkom udało się doprowadzić do wyrównania (21:21) i obronić trzy piłki meczowe. Seta zakończyła asem serwisowym Efimienko.

Czwarta partia to dominacja zespołu chińskiego, Polki przegrały ostatniego seta do 14, a cały mecz 1:3.

Polska – Chiny 1:3

(15:25, 25:27, 31:29, 14:25)

źródło: reprezentacja.net