Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bogusław Adamski: Chiny nie będą łatwym przeciwnikiem

Bogusław Adamski: Chiny nie będą łatwym przeciwnikiem

fot. archiwum

- Chcę wszystkich przestrzec, że na zespół Chin nie należy spoglądać z perspektywy mistrzostw świata w Japonii. Dla nich najważniejsza będzie olimpiada w Pekinie – mówi wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Bogusław Adamski.

Na meczach Ligi Światowej w Łodzi spotkamy się już po raz ósmy. W tym roku będziemy gościć zespół Chin, czyli reprezentację gospodarzy przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Chciałem wszystkich przestrzec, że na Chiny nie należy patrzeć z perspektywy rozegranych mistrzostw świata, dla nich najważniejszą imprezą będzie olimpiada w Pekinie – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Bogusław Adamski . – Obawiam się, że nie będzie to łatwy przeciwnik, to jest zespół budowany na przyszły rok i czekają nas bardzo atrakcyjne pod względem sportowym spotkania.

 

Po raz pierwszy w polskiej telewizji będzie można oglądać nie tylko mecze naszej reprezentacji, ale również pozostałe spotkania Ligi Światowej. – FIVB i PZPS podpisały umowę z Polsatem na transmisję spotkań Ligi Światowej. Mecze będą pokazywane w technologii cyfrowej, na zewnątrz będą zamontowane telebimy dla wszystkich, którzy nie zdołali zakupić biletów. Dostaliśmy trochę zwrotów biletów na mecze w Łodzi, i będą one jeszcze dostępne w sprzedaży, ale nie jest ich dużo. To około 100-200 kart wstępu – stwierdził Bogusław Adamski. – Na mecze w Łodzi sprzedanych będzie 8 tys. biletów, 1,5 tys. wejściówek przygotować dla działaczy, uczniów Szkół Mistrzostwa Sportowego itp. Do dużo mniejsza liczba niż w zeszłym roku. 

Mam nadzieję, że już w przyszłym roku, gdy zostanie wybudowana nowa hala sportowa, w Łodzi nie będzie problemów z nabyciem biletów na imprezy siatkarskie – powiedziała wiceprezydent Łodzi, Hanna Zdanowska . W 2009 roku w Łodzi mają odbyć się mistrzostwa Europy kobiet.

 

Chcemy w przyszłym roku złożyć również aplikację na organizację mistrzostw Europy mężczyzn w 2011 roku. Również Łódź będzie zgłoszona do tego programu – zapewnił wiceprezes PZPS. – Chcemy również wystąpić o organizacje mistrzostw świata w 2014 roku wykorzystując mocną pozycje prezesa Mirosława Przedpełskiego we władzach światowej siatkówki. Nie ukrywam, że za 2-3 lata znów będziemy się ubiegać o finał Ligi Światowej. Nie jest wykluczone, że wówczas spotkania światowej czołówki odbyłyby się już w Łodzi.

 

Bogusław Adamski zapewnił również, iż bilety na finały Ligi Światowej w Katowicach również będą sprzedawane za pośrednictwem internetu. Najprawdopodobniej będą to karty wstępu na cały dzień zawodów. O terminie rozpoczęcia sprzedaży PZPS powiadomi nie wcześniej, niż zostanie ona uruchomiana, by uniknąć sytuacji z lutego, gdzie kibice zablokowali serwer firmy zajmującej się dystrybucją biletów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved