Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Beniaminek na siódmym miejscu w PLS

PLS: Beniaminek na siódmym miejscu w PLS

Siatkarze Jadaru Radom, beniaminka PLS, drugi raz pokonali Politechnikę Warszawską i zajęli siódme miejsce w końcowej tabeli mistrzostw Polski w sezonie ligowym 2006/07.

W drugim meczu o siódme miejsce w PLS górą byli siatkarze Jadaru Radom, choć początek meczu mógł zwiastować, że do rozstrzygnięcia rywalizacji konieczne będzie trzecie spotkanie. Po dwóch błędach popełnionych przez gospodarzy Politechnika wyszła na prowadzenie 2:0. Ale w następnych akcjach sama pomyłek się nie ustrzegła i zrobiło się 3:2. Do stanu 7:7 obydwa zespoły prowadziły walkę punkt za punkt, jednak dzięki dobrej grze Marcina Owczarskiego (punkt z ataku i blokiem) oraz skutecznej akcji ze środka Krzysztofa Makaryka Jadar wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (10:7). Jednak po serii błędów radomian znów był remis (11:11) i od tego momentu to akademicy zaczęli stopniowo budować punktową przewagę. Sporo w tym zresztą im pomogli podopieczni trenera Dariusza Luksa, który popełnili w tej partii sporo własnych błędów. W rezultacie warszawianie wygrali tego seta 25:19.

W drugim secie karta się odwróciła i po atakach Krzysztofa Makaryka oraz Arkadiusza Terleckiego gospodarze objęli prowadzenie 5:2. Goście próbowali gonić rywali, po blokach Marka Siebecka i Antona Kulikowskiego wyrównali na 10:10, jednak następne cztery punkty padły łupem Jadaru. Trener Edward Skorek próbował jeszcze jakoś ratować sytuacje biorąc czas, ale nie mógł znaleźć sposobu na poprawę gry swoich podopiecznych. Radomianie dysponowali w tym secie zdecydowanie większą siłą ognia rozłożoną między Terleckiego, Owczarskiego i Żalińskiego. Poza tym nie robili aż tylu punktowych prezentów swoim rywalom (chociaż też się tego nie ustrzegli) i zasłużenie wygrali tę partię meczu 25:18.

Najbardziej dramatyczny, i zapewne decydujący o końcowym wyniku spotkania, przebieg miała trzecia odsłona meczu. Goście zaczęli od dwóch skutecznych akcji ze środka Marcina Malickiego (1:2) ale zaraz potem skutecznym obiciem bloku popisał się Marcin Kocik a Marcin Owczarski dołożył asa serwisowego (3:2). Wyrównał Tomasz Wieczorek (3:3) i tak przez całego seta drużyny grały punkt za punkt. Z jednej strony w ataku zdobywali punkty Kocik, Owczarski, Żaliński i Makaryk, a kapitan Radomian, Jarosław Macionczyk, zanotował na swoim koncie trzy skuteczne kiwki. Z drugiej strony na siatce seryjnie zdobywali punkty Mark Siebeck i Anton Kulikowski. Jako pierwsi piłkę setową mieli akademicy po ataku Kulikowskiego (23:24), ale nie wykorzystali jej, tak samo jak trzech następnych. O dwa punkty lepsi okazali się rywale, którzy po bloku Marcina Kocika na Marku Siebecku wygrali tego długiego seta 33:31.

Grający dzisiaj w dość przemeblowanym składzie akademicy, mimo że przegrywali w setach 1:2, nadal w czwartej partii meczu próbowali doprowadzić do kolejnego spotkania. Jednak ponownie lepsi okazali się gospodarze, którzy od stanu 17:17 odjechali swoim rywalom. Znów kluczem do sukcesu była większa skuteczność w ataku i mniejsza ilość popełnionych błędów. Jadar wygrywając tego seta 25:22 zapewnił sobie siódme miejsce w PLS na koniec sezonu 2006/2007.

Jadar Radom – AZS Politechnika Warszawska 3:1

(19:25, 25:18, 33:31, 25:22)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Jadaru

Jadar zajął 7. miejsce, a Politechnika 8. w końcowej klasyfikacji PLS 2006/2007.

Jadar Radom: Macionczyk, Kocik, Makaryk, Owczarski, Wiktorowicz, Terlecki, Obrzdalek (L) oraz Pawliński, Żaliński, Słomka, Malcik

AZS Politechnika Warszawska: Jurkiewicz, Siebeck, Kulikowski, Szulc, Wieczorek, Łomacz, Drzyzga (L) oraz Pietkiewicz, Maciejewicz, Malicki