Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Opolskie drużyny liczą na II ligę

Opolskie drużyny liczą na II ligę

Dwie akademickie drużyny z Opola w tym sezonie spadły z II ligi, a bardzo chciałyby w niej pozostać. Czekają na ewentualne wolne miejsca, najpierw jednak muszą się rozliczyć z PZPS.

Polski Związek Piłki Siatkowej przysłał do opolskiego AZS-u pismo, w którym prosi o uregulowanie finansowych zaległości. Jeżeli organizacja tego nie zrobi, nie ma co liczyć na występy drużyn akademickich w II lidze.

Co ciekawe, wiceprezes AZS-u, a zarazem trener drużyny siatkarek Adam Zagożdżon sprawę bagatelizuje. – Na razie musimy wymienić się dokumentami z PZPS-em i wtedy wszystko będzie jasne. Teraz nie mogę określić, jak duże są te zaległości, ale gdy już będę znał dokładną kwotę, to oczywiście ją spłacimy. Niektóre z tych długów powstały jeszcze za kadencji poprzedniego wiceprezesa Jana Baniaka. Teraz chcemy uporządkować sytuację finansową i jesteśmy w trakcie realizacji planu naprawczego – stwierdza Zagożdżon, dodając, że jest szansa na to, aby obie akademickie drużyny w przyszłym sezonie zagrały jednak w II lidze. – Z rozstrzygnięciami trzeba zaczekać do czerwca. Teraz wszyscy w związku zajęci są meczami o mistrzostwo Polski. Na niższe ligi czas przyjedzie później. Zawsze jednak są jakieś ruchy i pojawiają się wolne miejsca, na które liczmy – komentuje wiceprezes. Przypomnijmy, że trzy lata temu jego zespół zagrał w II lidze tylko dlatego, że zapłacił za miejsce 10 tysięcy złotych. Być może będzie tak i tym razem.Jest zresztą jeszcze kilka innych możliwości. Pojawił się bowiem projekt, który zakłada poszerzenie I ligi, a to oznaczałoby wolne miejsca także w II lidze. Poza tym kilka zespołów ma trudną sytuację finansową i nie wiadomo, czy nie zdecydują się sprzedać swojego miejsca w lidze.

Żeński AZS jest w znacznie korzystniejszej sytuacji od mężczyzn, choćby dlatego, że w Polsce jest mało regionalnych III lig, a to oznacza mniej chętnych do ewentualnych wolnych miejsc. Znacznie gorzej przedstawiają się szanse siatkarzy AZS Politechnika Opolska. Jest wiele drużyn, które mogłyby wejść do II ligi i zastąpić opolską ekipę. Dlatego należy się spodziewać raczej turniejów barażowych i tego, że występy w II lidze trzeba będzie sobie zapewnić na parkiecie, a nie przy zielonym stoliku.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved