Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Młode Chinki lepsze od MMKS Dąbrowa Górnicza

Młode Chinki lepsze od MMKS Dąbrowa Górnicza

W dniu wczorajszym przebywająca w Polsce reprezentacja siatkarek CHRL do lat 19 rozegrała mecz sparingowy w Zawierciu z MMKS-em Dąbrowa Górnicza. Zwyciężyły Chinki 3-2.

W secie pierwszym toczyła się bardzo wyrównana gra i zwycięstwo odniosły dąbrowianki w stosunku 25-23.

W drugim secie przez długi okres czasu prowadził MMKS, przewaga wzrosła nawet do 19-13, jednakże proste błędy spowodowały, że przewaga została roztrwoniona i przegrały seta.

W trzecim secie toczyła się bardzo wyrównana walka punkt za punkt, a żadnej z drużyn nie udało się zdobyć prowadzenia. W końcówce tego seta przy stanie 18-19 dla CHRL kilka prostych błędów w odbiorze zagrywki przez dąbrowianki sprawiło, ze przegrywają tego seta 22-25.

Od początku czwartego seta kilkupunktową przewagę uzyskały dąbrowianki i nie oddały jej do końca tego seta wygrywając 25-18.

Piąty set toczył się pod wyraźne dyktando Chinek, które narzuciły swój styl gry odrzucając rywalki od siatki pewnie zdobywając punkty. Przewaga Chinek przez moment nie była zagrożona.

Młoda drużyna chińska zaprezentowała bardzo odważną grę, zarówno w obronie jak i ataku oraz bardzo agresywną zagrywkę. W niedługim czasie niektóre zawodniczki będą stanowiły poważne wzmocnienie dla reprezentacji CHRL. W drużynie MMKS nie zagrała kontuzjowana Andrea Pavelkowa (kapitan drużyny), która została wyłączona na dwa dni z treningów.

Był to przedostatni sprawdzian przed czekającymi je meczami play – off z Wisłą Kraków. Już 15 maja MMKS rozegra sparing w Bełchatowie z tamtejszą Skrą.

MMKS Dąbrowa Górnicza – CHRL 2:3

(25:23; 24:26; 22:25; 25:18; 7:15)

Składy:

MMKS: Urszula Jędrys – Szynkiel, Karolina Pazderska, Krystyna Tkaczewska (Libero), Izabela Kunc, Małgorzata Lis, Marzena Wilczyńska, Ewelina Sieczka oraz Ewa Matyjaszek

CHRL: Y. N. Zhao, J.S.Shan, Y.Chen, Fan Lin Lin, Xi Xi, Q. Wang, N. Yin