Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mielczanki zagrają w Muszynie o honor

Mielczanki zagrają w Muszynie o honor

Po blamażu w pierwszym spotkaniu siatkarki Stali Mielec jadą na mecz z Muszynianką-Fakro, aby zatrzeć złe wrażenie, które pozostawiły po sobie w mieleckiej hali.

Tydzień temu w Mielcu zapowiadano, że gospodynie postawią się na całego drużynie zdetronizowanego mistrza Polski z Muszyny i powalczą o coś więcej niż tylko zajęcie miejsca 7.-8. Z zapowiedzi nie wyszło jednak nic dobrego. Nie dość, że mielczanki poległy w kompromitującym stylu, to można było odnieść wrażenie, że myślami są już na wakacjach, a rozegranie kolejnych spotkań jest tylko formalnością, którą trzeba wypełnić, aby móc zakończyć sezon. Lanie w trzech setach wygranych do 19, 12 i 11, którego autorkami były siatkarki Muszynianki, sprawiło, że gospodynie, oklaskiwane po dobrym występie w meczu z Winiarami, tym razem schodząc z parkietu, żegnane były gwizdami. – Było nam wstyd stać na boisku – podsumowała fatalny wstęp mielczanek, kapitan Stali Magdalena Kobiela. Nic dziwnego, bowiem w tym meczu Stal pokazała, jak nie powinno się grać w siatkówkę. – Nawet juniorki popełniają mniej błędów – mówił rozczarowany postawą swoich podopiecznych trener Jacek Wiśniewski.

Teraz nadszedł czas na spotkanie rewanżowe na terenie rywala. W Muszynie mielczanki nie wygrały od trzech sezonów, a po słabym pierwszym spotkaniu w Mielcu trudno się spodziewać, aby Stal wyrównała stan rywalizacji i rozstrzygnęła ją ewentualnie w drugim spotkaniu. „Mineralne” po stracie szans na obronę tytułu mistrzowskiego są mocno zmobilizowane, aby zająć piąte miejsce, o czym dobitnie przekonały się „Stalówki” w miniony piątek. Choć forma mielczanek daleka jest od ideału, to w ich obozie nie brakuje mobilizacji. – Ten tydzień przepracujemy solidnie i w Muszynie będzie zupełnie inna gra – obiecywała kapitan Stali.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved