Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Joker za Jokera – czyli Konstantinow za Gibę w Cuneo…?

Joker za Jokera – czyli Konstantinow za Gibę w Cuneo…?

Według bułgarskich mediów, kapitan drużyny narodowej Bułgarii, Plamen Konstantinow, dostał propozycję gry w Brebanca Lannutti Cuneo – klubie Serie A, w którym miałby zastąpić idącego do Iskry Odincowo Brazylijczyka Gibę.

Bardzo prawdopodobne zatem, że bułgarski internacjonał, po dwóch latach przerwy ponownie zagra w Serie A.

W sezonie 2006/07 Plamen Konstantinow zdecydował się na wyjazd do Rosji, gdzie reprezentował barwy Gapromu Surgut, grając w drużynie razem z polskim atakującym Robertem Pryglem. Działacze syberyjskiego klubu postawili przed zawodnikami wysokie cele: najpierw awans do strefy play off, a następnie walka o premiowane udziałem w europejskich pucharach, piąte miejsce w Superlidze. Ostatecznie Gazprom zakończył rozgrywki na 7 miejscu, ulegając w ćwierćfinałach Fakiełowi Nowy Urengoj stosunkiem meczów 0:3, a w rywalizacji o 5 lokatą przegrał z Lokomotiwem Izumrud, również 0:3.W ostatnim meczu z Fakiełem nie zagrał już Konstantinow, który nabawił się kontuzji. Mimo to zawodnik został zobligowany do pozostania w Surgucie, zgodnie z zapisem w umowie do 15 maja, i najprawdopodobniej właśnie tego dnia definitywnie zakończy swój pobyt na Syberii.

Suma kontraktu, jaką Włosi zaproponowali Bułgarowi za przejście do Serie A na razie pozostaje tajemnicą. Sam Konstantinow, do czego przyzwyczaił już wszystkich w poprzednich sezonach, czeka na kolejne propozycje, i z podjęciem ostatecznej decyzji zapewne długo jeszcze będzie zwlekał. Gdyby jednak zdecydował się na pozostanie w Gazpromie, to zdaniem bułgarskiej prasy otrzyma kontrakt w wysokości 600 tysięcy dolarów.

źródło: SportoweFakty.pl, Tema Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved