Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dziesiąty z rzędu tytuł dla siatkarek RC Cannes?

Dziesiąty z rzędu tytuł dla siatkarek RC Cannes?

Do zakończenia rozgrywek ekstraligi francuskiej kobiet, zostało już niewiele meczów. Jeżeli dzisiaj RC Cannes pokona u siebie Mulhouse w walce o mistrzostwo, a w sobotę ekipa Cannet-Rocheville wyjdzie zwycięsko z wyjazdowej potyczki z Albi Volley o "brąz", to rozgrywki już się zakończą.

Rywalizacja o tytuł mistrzowski pomiędzy aktualnymi mistrzyniami kraju – RC Cannes, a zespołem Mulhouse, zaczęła się 3 maja na parkiecie drużyny Mulhouse. W obecności 2 tysięcy widzów, obrończynie tytułu, poprowadzone do walki przez zdobywczynie największej ilości punktów – Jakowlewą i Janewą (obie po 13 „oczek”), nie miały najmniejszego problemu, aby wygrać wysoko, w trzech setach. Dla gospodyń najlepiej grała Nikulina, która zdobyła 11 punktów.

3 maja:A.S.P.T.T. Mulhouse – R.C. Cannes 0:3

(12:25, 18:25, 17:25)

Stan play-off: 0-1

Wszyscy czekają na to, że dzisiaj w Palais des Victories, w Cannes, gospodynie wygrają drugie spotkanie finału rozgrywanego systemem „do 2 zwycięstw”, i już dzisiejszego wieczoru będą świętowały kolejne mistrzostwo Francji.

Początek drugiego meczu, w czwartek, 10 maja, o godz. 20:30 czasu lokalnego. Jeżeli siatkarki RC Cannes nie wygrają dzisiejszego meczu, to trzecie, decydujące o tytule spotkanie, odbędzie się także w Cannes, w piątek, 11 maja, o godz. 15:00.

Jeżeli RC Cannes zdobędzie w tym sezonie tytuł mistrzowski, to będzie to już dziesiąty triumf z rzędu tego zespołu. Przypomnijmy, że przed rokiem, swój bardzo duży udział w wywalczeniu razem z RC Cannes dziewiątego czempionatu z rzędu, miała jedna z najlepszych siatkarek polskich – Małgorzata Glinka.


Pierwszy mecz o „brąz”, rozegrany 5 maja na parkiecie drużyny Cannet-Rocheville, wygrały gospodynie 3:1, pozostawiając dość nieoczekiwanie w pokonanym polu wiceliderki po fazie zasadniczej rozgrywek – Albi Volley. Dla gospodyń w tym meczu 15 punktów zdobyła Fillon, 13 – Reiner-Verhof oraz 10 – Koenig. Dla Albi Volley najlepiej punktowały – Schleck (15 pkt) oraz Bunak i Andrieux (obydwie po 11 pkt).

5 maja:

ES Cannet-Rocheville – Albi Volley-Ball 3:1

(25:23, 15:25, 25:18, 25:12)

Stan play-off: 1-0

Teraz rywalizacja przenosi się na boisko zespołu Albi Volley. Zespoły prezentują dość podobne umiejętności, dlatego jest bardzo możliwe, że do zakończenia walki o „brąz” konieczne będzie rozegranie trzeciego, decydującego meczu.

Drugi mecz o „brąz” odbędzie się w sobotę, 12 maja, o godz. 20:30. Ewentualne trzecie spotkanie planowane jest na niedzielę, 13 maja, o godz. 15:00, także na parkiecie Albi Volley.

Zobacz również:

Wyniki play-off ekstraligi francuskiej kobiet

źródło: inf. własna, volley.asso.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved