Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dwa kroki od finału

Dwa kroki od finału

Siatkarki BKS Aluprof sprawiły wielką niespodziankę, wygrywając niedzielny mecz z kaliskimi Winiarami. Wydawało się, że pokonanie Winiar w ich własnej hali graniczy z cudem, bo sztuka ta nie udała się w tym sezonie nikomu.

Teraz do finału mistrzostw Polski zostały już tylko… dwa kroki.

Zawodniczki z Bielska-Białej ostro przygotowują się do weekendowych meczów z drużyną Winiar. Dwa wygrane mecze otworzą im drogę do wielkiego finału. W razie jednej przegranej, na bój o finał znowu będą musiały pojechać do Kalisza. Muszą więc zrobić wszystko, by oba mecze rozstrzygnąć na swoją korzyść. Myśli o dwóch przegranych nikt nie dopuszcza do siebie.To są dwie równorzędne drużyny. Tutaj będzie decydowała dyspozycja dnia. Czasami o zwycięstwie mogą zadecydować dwie dobrze rozegrane piłki. Poza tym, to są kobiety, tutaj nic nie można przewidzieć. Jak każdy sportowiec, gramy o zwycięstwo, inaczej nie byłoby sensu trenować. Ćwiczymy po dwa razy dziennie, dziewczyny są wyraźnie podbudowane po zwycięstwie w Kaliszu. Teraz trzeba dalej pociągnąć ten wózek – przyznaje szkoleniowiec bielszczanek, Wiktor Krebok.

Wejście do finału byłoby też osobistym zwycięstwem trenera Kreboka, który do zawodu powrócił po dziesięcioletniej przerwie. – Przyszedłem po to, by odnosić sukcesy. Udało się wejść do finału Pucharu Polski, nie udało się tam wygrać. Teraz wygraliśmy w Kaliszu i mamy nadzieję na zwycięstwa w Bielsku-Białej. Z pewnością wejście do finału play off byłoby dla mnie sukcesem – mówi Wiktor Krebok.

Na razie jego podopieczne wyeliminowały z walki o medale aktualne mistrzynie Polski – Muszyniankę Fakro Muszyna. Czy teraz bielski walec zgniecie murowane faworytki do mistrzowskiej korony, Winiary Kalisz? Przekonamy się o tym w sobotę i niedzielę. Sobotnie spotkanie zaczyna się o 18:00, niedzielne o 12:00.

źródło: super-nowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved