Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Dotkliwa porażka reprezentacji juniorek

Dotkliwa porażka reprezentacji juniorek

Reprezentacja Polski juniorek uległa ekipie Chin 0:3 w pierwszym meczu towarzyskim rozegranym w Dąbrowie Górniczej. - Dość nieciekawy i wynik i gra - mówi dyrektor SMS Sosnowiec.

W pierwszym secie reprezentacja Polski była bardzo zagubiona, w ogóle nie funkcjonowało przyjęcie zagrywki, (drużyna CHRL zdobyła z zagrywki 10 punktów) nieskończone ataki, i przechodzące na stronę rywala piłki kompletnie destabilizowały poczynania Polek.

Roszady w składzie reprezentacji Polski nie przyniosły spodziewanego efektu, choć Polki nawiązywały wyrównaną grę, to przy stanie 14-17, praktycznie „przestały” grać i to rywalki ostatecznie zakończyły zwycięsko tego seta 17-25.

W ostatnim secie Polki „patrzyły” jak grają rywalki, Chinki postawiły szczelny blok, który był zaporą nie do przebycia dla nie mających nic do powiedzenia Polek.

Dziewczyny traciły punkty seriami. Zespół Chin grał natomiast konsekwentnie i dokładnie. Chinki mają wspaniałe warunki fizyczne i motorykę. One wszystkie skaczą powyżej 315 cm, a średnia wzrostu to około 190 cm. To był pierwszy mecz między obiema reprezentacjami. Mam nadzieję, że w kolejnych konfrontacjach będzie już znacznie lepiej – powiedział po spotkaniu Stanisław Binkiewicz.

Polska – Chiny 0:3

(12:25, 17:25, 9:25)

Składy:

Polska: Staniucha, Jagodzińska, Kaczorowska, Zielińska, Bejga, Efimienko, Nowakowska (libero) oraz Lech, Gawron, Nuszel, Kożon, Wojtowicz

Chiny: Y. N. Zhao, J.S.Shan, Y.Chen, Fan Lin Lin, Xi Xi, Q. Wang, N. Yin

źródło: inf. własna, reprezentacja.net