Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Białystok – idzie młodość

Białystok – idzie młodość

Poważne zmiany szykują się w ekipie WSWFiT BTPS AZS Białystok. Grająca w II lidze drużyna ze stolicy Podlasia ma mieć w nowym sezonie innego trenera i poważnie odmłodzony skład.

W poprzednim sezonie akademiczki prowadziła Natalia Tobolska. Debiut wypadł okazale. Jej podopieczne, które typowano do roli ligowego średniaka, dotarły do finału play-off rozgrywek grupowych, w których przegrały rywalizację z warszawskim AWF. – Wiem, że zrobiłyśmy dużo, ale i tak byłam bardzo rozczarowana tą porażką. Odpadłyśmy przez własne słabości, a nie supergrę rywala. Kosztowało mnie to dużo nerwów i doszłam do wniosku, że raczej nie jest to zajęcie dla mnie. Poza tym mam małe dziecko, któremu nie mogę poświęcać tyle czasu, ile bym chciała. Dlatego w nowym sezonie nie będę już raczej pierwszym trenerem. Zostanę jednak przy drużynie i skupię się na pomaganiu nowemu szkoleniowcowi – mówi Tobolska.

WSWFiT BTPS czekają też zmiany w kadrze zawodniczej. Władze klubu planują włączenie do zespołu młodych siatkarek. – Oczywiście każdy ze „starego” składu będzie mógł dalej z nami trenować i grać. Musimy jednak myśleć o przyszłości. Dlatego coraz poważniej zastanawiamy się nad utworzeniem czegoś na kształt szkoły mistrzostwa sportowego. Chcemy ściągnąć do nas utalentowane dziewczyny z województwa, które docelowo mają trafiać do pierwszego zespołu. Kupowanie siatkarek z innych regionów Polski, na dłuższą metę nie ma wielkiego sensu. Mam nadzieję, że uda się wygospodarować dla nich pieniądze na stypendia. Muszą mieć jakąś motywację do gry – mówi Tobolska.Pracami nad rozwojem ośrodka kieruje Czesław Tobolski, trener białostockiej drużyny, prywatnie mąż Natalii Tobolskiej. – Nie możemy ciągle skarżyć się, jak to nam jest źle w tej Polsce B czy nawet C. Musimy zacząć działać. Skoro Ostrołęka mogła zorganizować szkolenie młodzieży, to nie powinno to stanowić problemu dla takiego miasta jak Białystok – dodaje Tobolska. Ekipa z Białegostoku trenować będzie do końca czerwca. Przerwa w zajęciach potrwa do połowy sierpnia. Część zawodniczek uczestniczyć też będzie w akademickich mistrzostwach Polski w piłce plażowej.

źródło: poranny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved