Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek: To będzie szalony maj

Bartosz Kurek: To będzie szalony maj

To będzie dla Bartosza Kurka najbardziej pracowita wiosna w życiu. 19-letniego siatkarza Mostostalu Kędzierzyn-Koźle w najbliższych dniach czeka walka o 5. miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki, zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów, a w czerwcu być może debiut w kadrze Raula Lozano.

Obowiązki sportowe Kurek jr. musi pogodzić z maturą, którą będzie zdawał od piątku w kędzierzyńskim 2 Liceum Ogólnokształcącym.

To będzie szalony maj – śmieje się siatkarz-maturzysta, którego już w piątek czeka niecodzienny wyścig z czasem. Rano Bartek zdaje egzamin z biologii, a o 18 ma grać w meczu w Rzeszowie. – Po egzaminie zapakuję chłopaka do samochodu i popędzimy do Rzeszowa. Musimy przejechać 350 kilometrów, po drodze, która na wielu odcinkach jest remontowana. Mam nadzieję, że zdążymy – mówi prezes Mostostalu Kazimierz Pietrzyk, który prosił działaczy Resovii o przełożenie spotkań o 5. miejsce na sobotę i ewentualnie niedzielę. – Nie chcieli się zgodzić, bo podobno w niedzielę ich hala będzie zajęta – mówi Pietrzyk. Zawodnik bez entuzjazmu podchodzi do jazdy na trasie Kędzierzyn – Rzeszów. – Nie wiem w jakiej będę formie po męczącej podróży. Może trener posadzi mnie na ławce – mówi Kurek.Z powodu matur pod znakiem zapytania stoi wyjazd 19-latka na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata juniorów, który odbędzie się od 23 do 27 maja w Bułgarii. – Chłopaki wylatują do Garbowa 22 maja o godzinie 12, a ja tego dnia mam ostatni egzamin, z języka angielskiego. Chyba więc polecą beze mnie – martwi się siatkarz, który nie zdąży także na zgrupowanie „dorosłej” reprezentacji do Łodzi, wyznaczone na 21 maja.

Wiemy o maturze Bartka, ale to nie jest problem. On i Zbyszek Bartman, którego także powołaliśmy do reprezentacji, w pierwszej części Ligi Światowej będą oddelegowani do kadry juniorów. Nie są brani także pod uwagę na turniej finałowy, bo w tym czasie będą się przygotowywali do finałów mistrzostw świata juniorów (31.7–11.8). Nie jest wykluczone, że w meczach środkowej części Ligi Światowej dostaną szanse gry – mówi Alojzy Świderek, asystent Raula Lozano.

Którego z egzaminów, szkolnego czy boiskowego, bardziej obawia się sam siatkarz? – Zdecydowanie bardziej boję się matury, bo nie miałem czasu dobrze się do niej przygotować – wyznaje 19-latek.

źródło: Przegląd Sportowy, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved