Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Gerić i Miljković nie zagrają w Moskwie

LŚ: Gerić i Miljković nie zagrają w Moskwie

fot. archiwum

Najstarsi i najbardziej doświadczeni zawodnicy kadry narodowej Serbii - Andrija Gerić i Ivan Miljković, nie polecą wraz z drużyną na pierwszy weekend Ligi Światowej do Moskwy.

Środkowy bloku, Andrija Gerić , który miał dołączyć do zespołu przygotowującego się do sezonu w Belgradzie, 8 maja, otrzymał od szkoleniowca Serbii dodatkowe dwa tygodnie wolnego. Gerić zjawi się w centrum przygotowań dopiero 28 maja a więc po pierwszym weekendzie rozgrywek.

 

Jeszcze więcej wolnego otrzymał as Serbów, Ivan Miljković , który dołączy do swoich kolegów dopiero 11 czerwca, a więc nie zagra podczas połowy rundy interkontynentalnej. Serbowie, którzy odmłodzili swoją reprezentacją rozpoczną więc zmagania w World League z młodzieżą, która otrzyma szansę nie tylko pokazania swoich umiejętności, ale przede wszystkim zebrania cennego doświadczenia. 

Zaczynamy wszystko od nowa – mówi asystent trenera, Żelko Bulatović . – Osiągnęliśmy w przeszłości sam szczyt, ale tych zawodników już nie ma w naszej kadrze. Został Andrija i Ivan. Młodzi muszą zbierać doświadczenie, ogrywać się. Naszym celem w tym roku są mistrzostwa Europy, dlatego podczas Ligi Światowej zagrają głównie młodzi .

 

Novica Bjelica , środkowy Serbów przyznaje że atmosfera w zespole jest doskonała. – Mamy młodszy zespół i ciężką grupę w Lidze Światowej. Dlatego właśnie na każdym treningu dajemy z siebie 100% naszych możliwości. Ciężko powiedzieć jakie są nasze ambicje w tym momencie. Trzeba walczyć. Nasi rywale nie znają naszej nowej drużyny. To może być nasza przewaga jeśli wszystkie spotkania zagramy naprawdę dobrze .

 

Inny reprezentant Serbii, atakujący Dejan Bojović , pod nieobecność Ivana Miljkovića najpewniej wejdzie do pierwszej szóstki, choć w klubie przestawiony został na pozycję przyjmującego. – Nikt nie ma w tym zespole pewnego miejsca, jak to bywało wcześniej. To dobrze, że mamy szanse grać. Nie ma co mówić o rezultatach, trzeba skupić się na grze .

 

Jednym z debiutantów w kadrze jest Nemanja Dukić , zawodnik czarnogórskiej Podgoricy. – Nie ma dużej różnicy między juniorską i seniorską reprezentacją – twierdzi Dukić . – Na treningach pokażemy co potrafimy a trener później dokona wyboru tych najlepszych .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved