Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligi zagraniczne: Zaczął się play-off w Serie A kobiet

Ligi zagraniczne: Zaczął się play-off w Serie A kobiet

Na inaugurację play-off w Serie A kobiet, emocji starczyło na dwa mecze. Pewnie, po 3:0, wygrały Asystel Novara i Monte Schiavo Jesi. Po walce 3:0 zwyciężyło Scavolini Pesaro. Mistrzynie Włoch, "Foppa" Bergamo, uległy 1:3 Desparowi Perugia.

Zgodnie z oczekiwaniami, liderki po fazie zasadniczej – Asystel Novara Katarzyny Skowrońskiej-Dolata, nie miały problemów z pokonaniem u siebie w trzech szybkich setach Volley Padova. Mimo gry na terenie rywalek, najmniejszych problemów z wygraną w trzech setach nie miał też zespół wiceliderek – Monte Schiavo Jesi, które ograły Minetti Vicenza.

Prowadzone przez Ze Roberto siatkarki Scavolini Pessaro, napotkały na własnym parkiecie na niespodziewanie silny opór Bigmat Chieri. Scavolini wygrało w trzech setach, ale w pierwszym z nich 30:28, a w trzecim aż 35:33. W efekcie, ten mecz trwał nawet dłużej, niż ciekawy pojedynek w Bergamo, w którym miejscowe Foppapedretti (występuje w tym zespole polska rozgrywająca – Katarzyna Gujska) nie sprostało mistrzyniom sprzed dwóch lat – Desparowi Perugia, przegrywając 1:3.

Drugie mecze ćwierćfinałowe play-off odbędą się 13 maja.