Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Joanna Staniucha-Szczurek: Bardzo chciałybyśmy wygrać

Joanna Staniucha-Szczurek: Bardzo chciałybyśmy wygrać

Nie wiem, jak to wytłumaczyć. Wiadomo, to jest play off. Bardzo sprężyłyśmy się na ten mecz, zwłaszcza że w pierwszym spotkaniu zagrałyśmy słabob - mówi skrzydłowa BKS-u Aluprof Bielsko-Biała Joanna Staniucha-Szczurek.

– Jak to się stało, że wygrałyście w kaliskiej hali, w której w tym sezonie nikomu nie udało się zwyciężyć?

Joanna Staniucha-Szczurek: Nie wiem, jak to wytłumaczyć. Wiadomo, to jest play off. Bardzo sprężyłyśmy się na ten mecz, zwłaszcza że w pierwszym spotkaniu zagrałyśmy słabo. Było ono bardzo nerwowe w naszym wykonaniu. Słabo spisałyśmy się w bloku. Ale wyciągnęłyśmy wnioski, przeanalizowałyśmy na spokojnie to spotkanie i trochę inaczej taktycznie zagrałyśmy w drugim. Kalisz był pod presją, bo jeszcze nie zaznał goryczy porażki na własnym parkiecie. Cieszymy się, że udało się nam je pokonać.– Po dwóch wygranych setach przegrałyście trzecią partię. Nie bała się pani, że powtórzy się scenariusz z finału Pucharu Polski (BKS prowadził z Winiarami 2:0, by przegrać 2: 3 – red.)?

Nawet taka myśl nie przeszła mi przez głowę. Wiedziałyśmy, że możemy wygrać. Na dobrą sprawę mogłyśmy ten mecz zakończyć wynikiem 3:0. Potrafiłyśmy wyjść z opresji. Ale w porównaniu do tego spotkania w Bielsku, mecz w Kaliszu nie stał na tak wysokim poziomie. Winiary zagrały słabiej, my też nie za rewelacyjnie.

– Przed wami teraz dwa mecze we własnej hali. Czy to was stawia w lepszej sytuacji?

Bardzo chciałybyśmy wygrać przed własną publicznością, ale Winiary to dobry zespół. Nie położą się na parkiecie i nie oddadzą nam meczu łatwo. Naszym atutem na pewno będzie hala i dopingująca nas publiczność. Wywiozłyśmy z Kalisza jedno zwycięstwo, ale nie robimy z siebie wielkich mistrzyń. Podchodzimy do tych spotkań spokojnie. Wiemy, że stać nas na jeszcze lepszą grę.

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved