Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jagodina najlepsza w Superlidze rosyjskiej

Jagodina najlepsza w Superlidze rosyjskiej

Lubow Jagodinę z moskiewskiego CSKA wybrano najlepszą siatkarką mistrzostw Rosji. Plebiscyt został zorganizowanym przez "Sowiecki Sport". Wzięli w nim udział trenerzy Superligi. Typowali oni trójkę ich zdaniem najlepszych zawodniczek.

Atakująca CSKA Moskwa, rocznik 1977, ma 181 cm wzrostu. W Rosji grała pierwszy sezon. Poprzedni spędziła w Szwajcarii, a wcześniej sześć lat w Polsce.

Jestem bardzo zadowolona z tego wyróżnienia – powiedziała Lubow Jagodina. – Chyba na nie zasłużyłam. Gdy przychodzę do jakiejkolwiek drużyny stawiam sobie zawsze najwyższe cele. W Rosji w przeciwieństwie do innych krajów obowiązuje trochę inny sposób gry. Opiera się on na wysokich zawodniczkach, na bloku. Cieszę się, że moja drużyna trochę różni się od pozostałych. Staramy się grać szybciej, tak jak w innych krajach europejskich.Przed rozpoczęciem tego sezonu Lubow Jagodina miała wiele ofert. Proponowano mi grę w Turcji i Polsce – powiedziała była zawodniczka Stali Bielsko-Biała. – Jest bardzo miło, że tam mnie pamiętają, gdzie spędziłam całe sześć lat. Co roku dzwonią. Do Polski przyjechałam jak tylko ukończyłam studia. Zabrałam wówczas 10-miesięcznego Michasia. Jednak zdecydowałam się grać w CSKA. Swoją przyszłość wiążę z Rosją, choć jako urodzona w Odessie, będę bronić barw Ukrainy.

Syn Lubow Jagodiny Michaił chce zostać koszykarzem. Dla mnie najważniejszym jest, żeby on został w sporcie, który bardzo kształtuje charakter – powiedziała. – Bardzo nie lubię przegrywać. Dlatego też w każdym spotkaniu mobilizuję dziewczyny do maksymalnie dobrej gry niezależnie przeciwko komu gramy.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved