Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > B. Lindert: Maj to najważniejszy miesiąc przyszłego sezonu

B. Lindert: Maj to najważniejszy miesiąc przyszłego sezonu

Po barażowym horrorze w potyczkach z Inotelem Poznań, bielscy siatkarze utrzymali I-ligowy status. Przypomnijmy, że bielszczanie pokonali 3-2 poznaniaków w barażowym play-off do trzech zwycięstw, mimo że już przegrywali 0-2.

Minęło kilka tygodni od ostatniego, dramatycznego, ale zwycięskiego spotkania z Inotelem. Tylko z pozoru jest to czas odpoczynku i „rozprężenia”. Co aktualnie dzieje się w obozie BBTS Siatkarz wyjawia Bogdan Lindert, dyrektor sportowy bielskiego klubu.

Tadeusz Paluch (sportowebeskidy.pl): Miesiąc maj to czas zasłużonego relaksu?Bogdan Lindert: Bynajmniej. Powiedziałbym, że to najważniejszy miesiąc, w kontekście sezonu 2007/2008. Prowadzone są rozmowy z zawodnikami, którzy być może będą reprezentować nasz klub w przyszłym sezonie. Mówię oczywiście o tych, którzy reprezentowali barwy BBTS-u w zakończonym sezonie oraz ewentualnych nowych graczach. Z wiadomych względów nie mogę jeszcze operować nazwiskami. Na to jest jeszcze za wcześnie. Nie jest natomiast tajemnicą, że szukamy zawodników na przyjęcie zagrywki oraz atakującego i środkowego.

Czy wiadomo już kto opuści klub?

Na pewno będą to obcokrajowcy. Milan Mizerak wraca po okresie wypożyczenia do Brna. Sierhij Nakoskin, którego kontrakt wygasł 30 kwietnia br., wyjedzie na Ukrainę, gdzie przede wszystkim musi uporać się z problemami zdrowotnymi. Jeśli trener będzie widział dla niego miejsce w składzie na nowy sezon, wtedy podejmiemy rozmowy z Nakoskinem. Pozostali zawodnicy, którzy występowali w Bielsku, w sezonie2006/2007, mają do końca bieżącego miesiąca przedstawić swoje deklaracje i propozycje dotyczące ewentualnego przedłużenia kontraktu.

Grzegorz Wagner nadal będzie szkoleniowcem bielskich siatkarzy?

Na dziś oczywiście, że tak. Prowadzi nadal zajęcia z zespołem w trakcie tzw. roztrenowania. Drużyna trenuje pięć razy w tygodniu, a zajęcia odbywają się w hali, w siłowni i w terenie. A co do przyszłości? To już jest w gestii samego trenera i zarządu klubu. Wiem, że G.Wagner przedstawił swoje warunki i oczekiwania w zakresie dalszej pracy w BBTS Siatkarz. Pierwszy i podstawowy z nich, to gwarancja stabilizacji finansowej dla zespołu. W tej materii trwają poszukiwania nowych sponsorów, choć to bardzo trudny do rozwiązania temat. Liczymy również na dalsze wsparcie ze strony władz miejskich. W każdym razie i w tej kwestii wszystko powinno rozstrzygnąć się do końca maja br.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Rozmawiał: Tadeusz Paluch (sportowebeskidy.pl)

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved