Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Arie Brokking w Wielkiej Brytanii

Arie Brokking w Wielkiej Brytanii

Zaledwie przez... trzy dni Arie Cornelis Brokking był bezrobotnym. 24 kwietnia AZS Częstochowa zrezygnował ze współpracy z Holendrem, a trzy dni później „Harry” podpisał kontrakt z Brytyjską Federacją Piłki Siatkowej.

Jestem szczęśliwy, że mogę brać udział w Brytyjskim programie przygotowującym do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. To wspaniały czas dla brytyjskiej siatkówki i bardzo się cieszę, że mogę w nim uczestniczyć. Spodziewam się nagrody w postaci sukcesów – powiedział Brokking.

Trenerem żeńskiej kadry został Szwajcar dr Lorne Sawula , który w swojej karierze trenował już australijską i kanadyjską kadrę siatkarek oraz wiele drużyn klubowych.

Praca w różnych krajach, w których są różne struktury i możliwości pozwoliła mi zdobyć doświadczenie, które zaowocowało dobrymi rezultatatami zespołów, które prowadziłem – powiedział Suwala. Brytyjska siatkówka ma wspaniałą szansę na wejście na światowe salony i jestem przekonany, że mogę osiągnąć sukces. – dodał.Richard Callicott , prezes Brytyjskiej Federacji Siatkówki (BVF) jest zadowolony z wyboru: Jesteśmy szczęśliwi, że Harry i Lorne współpracują z nami. Obaj są doświadczonymi trenerami, którzy rozumieją nasze oczekiwania i jestem pewien, że osiągną sukces

Brokking rozpocznie pracę z zespołem już w czerwcu, na obozie szkoleniowym we Francji, gdzie kadra Wielkiej Brytanii zmierzy się w sparingowych spotkaniach z klubami francuskimi i kadrami narodowymi. Jeszcze wcześniej bo 19. maja, rozpoczną zgrupowanie brytyjskie siatkarki. Treningi w Sheffield potrwają do 3. czerwca.

źródło: inf. własna, nivb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved