Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Paulo Coco rozmawiał o dalszej pracy w Grupo 2002 Murcia

Paulo Coco rozmawiał o dalszej pracy w Grupo 2002 Murcia

Paulo Coco (Paulinho) przejął Grupo 2002 Murcia w trakcie fazy zasadniczej. Po trzech miesiącach pobytu w Murcji, ma w ręku trzy ważne trofea: mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Hiszpanii i Puchar Top Teams, oraz pewne miejsce w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, w przyszłym sezonie...

Jeden z najlepszych i najpopularniejszych szkoleniowców w Brazylii, przyszedł do Grupo 2002 Murcia z klauzulą w kontrakcie, że pracuje do końca sezonu 2006/07, a możliwość przedłużenia kontraktu (do trzech lat włącznie) uzależniona jest od wyników drużyny na koniec obecnego sezonu ligowego i europejskiego sezonu pucharowego.

Jak kończy Grupo 2002 Murcia ten sezon wiemy. Mimo że początkowo były pewne problemy ze zgraniem konstelacji światowych gwiazd, wśród których były dwie Polki – Małgorzata Glinka i Agata Mróz, po pewnym czasie mechanizm zaczął funkcjonować, jak w szwajcarskim zegarku. W efekcie, przez Puchar Top Teams zespół przeszedł jak huragan, deklasując holenderską PlantinaLonga Lichtenvoorde, a moskwiczankom z CSKA pozwalając wyjść z „20” tylko w jednym secie. Po dwóch porażkach w fazie zasadniczej ekstraligi z głównym krajowym rywalem – Spar Tenerife Marichal (Milena Rosner), w turnieju o Puchar Królowej (Copa da Rainha) i w finałowym play-off ekstraligi, dominacja Grupo nad Marichal nie podlegała już dyskusji. Wszystkie możliwe trofea krajowe i Puchar Top Teams, trafiły w ręce zespołu z Murcji, nic więc dziwnego, że klauzula w umowie o możliwości przedłużenia pracy w klubie przez brazylijskiego trenera, stała się jak najbardziej aktualna.Pierwsze rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu z Grupo 2002 Nurcia, Paulo Coco przeprowadził już wczoraj (7 maja) z Prezydentem klubu – Evedasto Lifante. Na 99% można powiedzieć, że brazylijski szkoleniowiec pozostanie z zespołem z Murcji na przyszły sezon. Wiadomo też, że w rozmowach Paulinho zwrócił się do władz klubu, aby jak najszybciej zaczęły rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktów z czołowymi zawodniczkami hiszpańskiej drużyny: Fernandą Venturini, Ljubow Kilic, Małgorzatą Glinką i Nancy Metcalf. – Umiejętności i doświadczenie tych zawodniczek są bezcenne dla zespołu. Trzeba zrobić wszystko, aby zostały one w drużynie na przyszły sezon – powiedział brazylijski trener Grupo 2002 Murcia, Paulo Coco.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved