Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > MP studentów medycyny w siatkówce plażowej

MP studentów medycyny w siatkówce plażowej

Piękna nadmorska plaża w Dziwnowie, staraniem Pomorskiej Akademii Medycznej i jej szefa w.f. Stanisława Gorwy oraz Klubu Uczelnianego AZS, stała się miejscem pierwszych mistrzostw Polski studentów medycyny w siatkówce plażowej.

Wystartowało 30 zespołów męskich i żeńskich z ośmiu uczelni: Collegium Medicum Bydgoszcz, Akademii Medycznej Gdańsk, Collegium Medicum Kraków, Akademii Medycznej Lublin, Uniwersytetu Medycznego Łódź, Akademii Medycznej Warszawa, Akademii Medycznej Wrocław i uczelni szczecińskiej.

Pojedynki były zacięte i stały na stosunkowo wysokim poziomie, chociaż jak niestety wiadomo, studenci medycyny nie przejawiają zbytniego entuzjazmu do sportu. Po eliminacjach grupowych do finału zakwalifikowały się zespoły kobiet z Wrocławia I, Lublina II, Łodzi I i Gdańska I. W pojedynku o trzecie miejsce zwyciężyły studentki z Łodzi i tym samym drużyna lubelska zajęła czwartą lokatę, a w pojedynku o złoto wrocławianki pokonały gdańszczanki. Mecz o złoto był wyjątkowo wyrównany, a prowadzenie zmieniało się to na korzyść jednej to drugiej drużyny. W zwycięskim zespole grały: Magdalena Wiśniewska – wybrana także najlepszą zawodniczką i Anna Sikora. W drużynie gdańskiej grały: Barbara Grabowska i Aleksandra Puch – najsympatyczniejsza siatkarka turnieju.W zespołach męskich walka była bodaj bardziej zacięta. W finałowej czwórce po eliminacjach znalazły się drużyny z Łodzi I, Wrocławia I, Warszawy II i Lublina I. Pojedynek o trzecie miejsce na podium wygrał Wrocław I, pokonując Łódź I, a grę o złoto wygrał Lublin I, zwyciężając Warszawę II. W złotym zespole występowali Dariusz Jałoza – najlepszy w turnieju i Wojciech Czerwiński, a w drużynie warszawskiej Jan Świercz i Jakub Kiszka. Prowadzono również punktację drużynową trunieju. Zwyciężyła Łódź przed Wrocławiem, Lublinem, Gdańskiem, Szczecinem, Krakowem i Bydgoszczą. Na zakończenie, w którym uczestniczyła prorektor PAM Barbara Gawrońska-Szklarz najlepsi otrzymali puchary i upominki. Zawody, jak na taką liczbę drużyn i ludzi przygotowano wzorowo, a poszczególne spotkania toczyły się wartko i bez przestojów. Dopisała także piękna słoneczna pogoda i niezbyt silny wiatr.

źródło: Kurier Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved