Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Daniela Rojkova: Byle zakończyć tę rywalizację zwycięsko

Daniela Rojkova: Byle zakończyć tę rywalizację zwycięsko

Daniela Rojkova - siatkarka Gwardii Wrocław zrobi wszystko żeby pomóc swemu zespołowi pozostać w lidze. Dla reprezentantki Słowacji pozostanie w LSK jest ważne nie tylko z perspektywy klubu, ale także jej gry w kadrze.

Jak smakuje pierwsze ligowe zwycięstwo po blisko 5-miesięcznej przerwie?

Daniela Rojkova: – No, w końcu się udało. Jestem naprawdę szczęśliwa. A ta przerwa to m.in. efekt braku szczęścia i kontuzji w zespole. Inna sprawa, że wasza liga jest naprawdę mocna. Praktycznie wszystkie zespoły od szóstego miejsca w dół mogły trafić do barażów.Zespół odbił się od dna, ale przed Wami wciąż daleka droga – z dwóch powodów. Trzeba jeszcze trzykrotnie pokonać Pronar i ponownie jechać do Białegostoku.

Daniela Rojkova: – To prawda, dalej to chyba już jest koniec świata. Ale myślę, że jak wyjedziemy w piątek, to na sobotni mecz zdążymy… I mam nadzieję, że dwukrotnie zwyciężymy, jednak już nic nie obiecuję. Wcześniej obiecywałam kilka wygranych i słowa nie dotrzymałam. Do Białegostoku mogłabym pojechać nawet jeszcze raz – na siódme spotkanie – byle tylko zakończyć tę rywalizację zwycięsko. Jako zawodniczka niższej ligi, obojętne w jakim kraju, miałabym zamkniętą drogę do reprezentacji Słowacji. A tego nie chcę. Wyjątkiem są tylko Włochy, gdzie zaplecze Serie A uchodzi za mocne.

Co po sezonie, wakacje z narzeczonym?

Daniela Rojkova: – Może być z tym ciężko. 21 maja kadra Słowacji zbiera się po raz pierwszy, a 16 lipca rozpoczyna przygotowania do uniwersjady w Bangkoku oraz ME w Belgii i Luxemburgu. Ale Josef (Gonci, słowacki strzelec) też ma w tym czasie sezon. Ostatnio był trzeci na PŚ w Bangkoku i wystrzelał już nominację na igrzyska w Pekinie. Fajnie gdyby tam wygrał, bo na razie ma w kolekcji dwa olimpijskie brązy – z Atlanty i Aten.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved