Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Za siódme miejsce nie płacą, ale grać trzeba

Za siódme miejsce nie płacą, ale grać trzeba

Po zwycięstwie w Warszawie siódma pozycja Jadaru na koniec sezonu jest bardzo realna. Radomianie muszą jednak - tym razem przed własną publicznością - jeszcze raz pokonać AZS Politechnikę Warszawską.

Zgodnie z przewidywaniami Jadar przywiózł ze stolicy zwycięstwo. Rywali przewyższał w grze pod siatką i w zagrywce. Radomianie mieli jednak nieco ułatwione zadanie, bo gospodarze zagrali w okrojonym składzie bez dwóch kluczowych zawodników – atakującego Radosława Rybaka i rozgrywającego Pavla Chudika.

Na przebieg rywalizacji wpłynęło również to, że akademicy podeszli do konfrontacji z dużą rezerwą. Niewykluczone, że zawodnicy znają skrajną opinię trenera Edwarda Skorka, który uważa, że rozgrywanie meczów o miejsca w drugiej czwórce nie ma większego sensu.Niektórzy zawodnicy myślami są już przy nowym sezonie, innym skończyły się kontrakty. Poza tym na tym etapie rywalizacji są problemy ze składem, a zwłaszcza z motywacją – stwierdził Skorek.

Trudno się nie zgodzić ze złotym medalistą olimpijskim, choć warto przypomnieć, że rywalizacja o piąte i szóste miejsce opłaca się finansowo. Zysk Polskiej Ligi Siatkówki dzielony jest bowiem na dwie części. Około 60 proc. dostają wszystkie kluby, a resztę dzieli się na zespoły, które zajmą miejsca 1-6. Im więc wyższa pozycja, tym większe pieniądze. Jadar obejdzie się więc smakiem, bo ani siódme, ani ósme miejsce nie jest premiowane.

W meczu z akademikami ze względu na kontuzje nie zagrali Dallas Soonias i Sebastian Pęcherz. Występ Pęcherza w rewanżu jest możliwy. Kanadyjczyk z powodu przeciążenia stawu kolanowego może już myśleć o przyszłym sezonie.

Setny mecz w barwach Jadaru zaliczył Maciej Pawliński. Siatkarz powrócił do drużyny po dłuższej absencji spowodowanej kontuzją. Na parkiecie w Warszawie zaakcentowali swoją obecność młodzi zawodnicy – Wojciech Żaliński i Damian Słomka. Słomka wchodził jedynie na zmiany, ale Żaliński miał już duży udział w zwycięstwie.

Rewanżowy mecz odbędzie się w najbliższy piątek. Jeśli radomianie wygrają, zakończą sezon na siódmym miejscu. W przypadku porażki o lokacie zadecyduje trzecie spotkanie, które zaplanowano na sobotę, również w hali MOSiR-u.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved