Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W weekend Resovia kończy sezon

W weekend Resovia kończy sezon

Po pierwszym meczu rywalizacji o 5. miejsce w PLS, siatkarze Asseco Resovii przegrywają z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle 0:1. Walka toczy się do dwóch zwycięstw, a kolejne spotkania już w piątek i ewentualnie w sobotę w Rzeszowie.

Wierzę, że podobnie jak z Politechniką, odrobimy straty – zapowiada trener rzeszowian Jan Such. – W Kędzierzynie-Koźlu mogło być nawet 3:0 dla nas, ale więcej szczęścia mieli gospodarze. Bardzo dobrze wykorzystali atut własnej hali, ale my chcemy teraz zrobić to samo – dodaje.

Rzeszowianie grali z Mostostalem jak równy z równym, prowadząc przez większą część wszystkich setów. – W końcówce pierwszej partii zrobiliśmy jednak trzy proste błędy w przyjęciu, a w trzeciej odsłonie gospodarze znakomicie bronili i nie udało się wygrać. Zagraliśmy jednak dobry mecz i szanse na zajęcie piątego miejsca nadal oceniam 50 na 50 – twierdzi Such.Kolejne pojedynki w parze Resovia – Mostostal odbędą się w piątek o godz. 18 i ewentualnie w sobotę o 17. Goście początkowo chcieli przełożyć spotkania na inny termin ze względu na maturę Bartosza Kurka, ale ostatecznie pojedynki odbędą się zgodnie z planem. – Nie było jak przełożyć meczu, ale myślę, że Bartek spokojnie będzie mógł zdążyć na mecz. Rozmawiałem z prezesem Pietrzykiem [prezes Mostostalu – przyp. red.], który po egzaminie ma przywieźć go do Rzeszowa – mówi Such. – Dlatego mecz rozpocznie się o godz. 18. Wiemy, że Mostostal ma problemy na przyjęciu, ale chcemy, żeby rywalizacja była sprawiedliwa – dodaje.

Po zakończeniu rywalizacji z Mostostalem rzeszowscy siatkarze dostaną tydzień wolnego. Po nim kadrowicze udadzą się na zgrupowanie, zaś pozostali gracze przez miesiąc będą mieli okres roztrenowania. – Zależnie od wyniku meczu w sobotę albo w niedzielę będziemy mieli takie wewnętrzne zakończenie sezonu. Porozmawiamy o tym sezonie i może o przyszłym – informuje rzeszowski szkoleniowiec. – Ten tydzień wolnego pozwoli zarządowi na ustalenie składu osobowego na przyszły sezon. Transferów pewnie jeszcze nie będzie, ale wiadomo będzie, kogo chcemy z obecnej drużyny. Z tego co wiem, zawodnicy też chcą zostać, bo u nas finanse są może nie takie duże, ale za to pewne. A gdzie indziej jest z tym różnie – dodaje trener Such.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved