Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Publicystyka > Felietony > Komentarz bez ściemy: Dennis Rodman polskiej siatkówki

Komentarz bez ściemy: Dennis Rodman polskiej siatkówki

fot. archiwum

W ogniu informacji dotyczących wielkiego finału Polskiej Ligi Siatkówki zwróciłem uwagę na ciekawą informację. – Były reprezentant Polski, Piotr Gabrych, wywalczył ze swoją ekipą CVM Tomis Constanta tytuł mistrza Rumunii – poinformował jeden z portali internetowych.

Pewnie najmłodsi kibice siatkówki już nie pamiętają tego nazwiska. Dlatego warto się chwilę przy nim zatrzymać. Tym bardziej, że o Gabrychu można napisać książkę. – Nie za bardzo chciało mu się biegać po górach, a kiedy już biegał, to w… odwrotnym kierunku niż wszyscy – do dzisiaj wspomina sytuację z jednego z obozów przygotowawczych trener Zbigniew Błaszczak. To zdanie oddaje cały charakter pana Piotra. On jest jak kot – zawsze chodzi swoimi ścieżkami. Jest indywidualistą, człowiekiem zamkniętym w sobie, trudnym do współpracy. Ale jednocześnie nie można mu zarzucić braku sukcesów.

Kiedyś znalazłem genialne porównanie: „Piotr Gabrych to Dennis Rodman polskiej siatkówki”. Bingo! Rodman był mistrzem NBA, Gabrych ma złoty medal za wygraną w PLS-ie. Legendarny koszykarz był przez wiele lat najlepszym zbierającym ligi zawodowej, „Gary” został wybrany najlepszym siatkarzem naszej ekstraklasy. „Robak” szokował zachowaniem, jego polski „odpowiednik” również.

Przykłady? Oto kilka faktów/plotek (niepotrzebne skreślić) z życia Piotra Gabrycha. 1. Podczas meczu ligowego Czarnych Radom opuścił nagle parkiet (!), wyzwał kolegów i trenerów i został zawieszony w prawach zawodnika. 2. Podniósł rękę na Edwarda Skorka. 3. W Atenach tak zdenerwował swoich kolegów z reprezentacji, że Ci w rewanżu wystawili mu torby za drzwi hotelowego pokoju. 4. Oszukiwał Jana Sucha, że jest po słowie z Ryszardem Boskiem w sprawie transferu do Jastrzębskiego Węgla. Such zadzwonił do Boska i… kłamstwo wyszło na jaw. 5., 6., 7. – podobne sytuacje można wymieniać godzinami.Gabrych to tajemnicza postać. Bez dwóch zdań! Jego występy w tak egzotycznych ligach, jak brazylijska i rumuńska tylko mnie w tym przekonaniu upewniły. Okazało się, że nawet data urodzin tego zawodnika jest przechowywana w teczce z napisem „ściśle tajne”. Ile źródeł, tyle wersji. Udało mi się zmniejszyć liczbę wariantów do dwóch. Wedle jednego z nich Gabrych właśnie dzisiaj (7. maja) obchodzi swoje 35. urodziny.

Przyjmijmy, że to prawda. Czas więc na serdeczności. Panie Piotrze… Życzę kolejnych sportowych sukcesów, ale nie w Polsce, bo PLS jest dla pana zbyt „cukierkowa”. Rosja, Brazylia, Rumunia. Może czas na Niemcy? Kiedyś na horyzoncie pojawił się transfer do VfB Friedrichshafen (tegoroczny triumfator Ligi Mistrzów). Oby w przyszłym sezonie ubrał pan koszulkę tej niemieckiej ekipy.


Felieton to artykuł często zabarwiony satyrycznie i humorystycznie, zwykle polemiczny, poruszający w lekkiej formie różne problemy życia codziennego, polityczne, społeczne, obyczajowe i kulturalne, umieszczany jest zwykle na stałej kolumnie, zwanej kolumną felietonową. Ten krótki utwór dziennikarski utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyraża – często skrajnie złośliwie – osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne „prześlizgiwanie” się po temacie.

Napisz do autora: komentarz@siatka.org

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Felietony, Komentarz bez ściemy

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved