Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Raul Lozano: Trener musi podejmować przemyślane decyzje

Raul Lozano: Trener musi podejmować przemyślane decyzje

- Nie byłem przygotowany na takie ogromne zainteresowanie, jakie ludzie mi tutaj okazują, to nadal jest dla mnie coś niezwykłego. Właściwie mogę powiedzieć, że mam trzy różne życia, bo popularny jestem jedynie w Polsce - o swojej popularności w Polsce opowiada Raul Lozano.

Kibice w Polsce mają do Pana ogromne zaufanie. Jak się Pan czuje wiedząc, że ma Pan takie wsparcie?

Raul Lozano: Byłoby niezwykle ciekawe zrobić taką analizę – dlaczego kibice są tak bardzo za mną, tak mnie wspierają (uśmiech)? Zwłaszcza, że ja nie rozmawiam po polsku, więc kiedy mówię, muszę mieć tłumacza, przez co rozmawianie z kimkolwiek jest dla mnie trudne. Wydaje mi się jednak, że oni po prostu interpretują moje decyzje lepiej niż wielu ludzi, którzy są związani z siatkówką profesjonalnie. Ja coś postanawiałem, a ludzie po prostu wierzyli, że robię to w dobrej sprawie. Oczywiście wspierają mnie również dziennikarze, ale im najpierw muszę moje postępowanie wytłumaczyć. A kibice po prostu we mnie wierzą i dają mi swoje wsparcie całkowicie w ciemno. I to mi się podoba, że oni po prostu mają do mnie zaufanie. Proszę mi wierzyć, że decyzje, które podejmuję są naprawdę głęboko przemyślane.Kiedy w mediach pojawił się „problem Wlazłego” powiedział Pan, że może w każdej chwili zrezygnować z pracy w Polsce. Wiem, że kibice zareagowali natychmiast pisząc do Pana list, czy trafił on w Pana ręce?

Znam treść tego listu, wiem o nim. Jeżeli chodzi o sprawę Mariusza to problem polegał na tym, że niewiele mediów przekazało fakty, jakie rzeczywiście miały miejsce. Myślę, że kibice zrozumieli jak to wszystko wyglądało nawet bez mojego tłumaczenia. Dlatego dziękuję im za wsparcie.

Czy w takich przypadkach trudno jest być konsekwentnym pracując z naszą reprezentacją?

Nie, ponieważ w reprezentacji nie było właściwie problemów tego typu. Problem, który pojawił się z Mariuszem, albo te, które mieliśmy przed mistrzostwami Europy w 2005 roku to są przypadki jednostkowe. Ale w tego typu przypadkach trener musi podejmować przemyślane decyzje w jasny i zdecydowany sposób. I tak właśnie staram się robić.

*rozmawiała Natalia Starosta, reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved