Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Jadar lepszy od akademików z Warszawy

PLS: Jadar lepszy od akademików z Warszawy

Siatkarze Jadaru Radom w pierwszym meczu o 7. miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki okazali się lepsi od zespołu J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska. Drugi mecz w piątek.

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia gości, który po skutecznym ataku Marcina Owczarskiego i nieskutecznym Marka Siebecka wyszli na prowadzenie 4:6. Gospodarzom udało się jeszcze wyrównać na 6:6 po asie serwisowym Antona Kulikowskiego, ale od tego momentu to Radomianie zdołali sobie wypracować trzypunktową przewagę (7:10). Dzięki dobrej grze Kulikowskiego akademicy ponownie doprowadzili do remisu, ale potem zawodnicy Jadaru nie dali się już dogonić. W ataku brylowali Marcin Kocik oraz Marcin Owczarski a po stronie gospodarzy nie było nikogo, kto wziąłby na siebie ciężar zdobywania punktów. Zepsutą zagrywką tego seta skończył Radosław Maciejewicz (20:25).

W drugiej partii meczu gospodarze zaprezentowali zupełnie inną grę niż w pierwszej. Po dwupunktowym prowadzeniu (2:4) Jadaru nie zostało ani śladu .Po asie serwisowym Grzegorza Łomacza to akademicy prowadzili pięcioma punktami (12:7) i trener gości, Dariusz Luks, zmuszony był wziąć czas dla swojej drużyny. Jednak aż do samego końca seta Politechnika miała zdecydowaną przewagę i dopiero wtedy goście zaczęli odrabiać straty. Gdy po przewadze nie zostało ani śladu (22:22) trener Edward Skorek musiał ratować sytuacje biorąc czas. Po niezwykle zaciętym pojedynku dwa ataki Piotra Szulca rozstrzygnęły seta na korzyść drużyny warszawskiej (28:26).

Trzecia odsłona meczu stała już pod znakiem zdecydowanej przewagi zawodników przyjezdnej drużyny. Zaczęli oni od dwóch udanych bloków na Antonie Kulikowskim, a potem seria kolejnych udanych bloków sprawiła, że odskoczyli oni na 3:6. Nie tylko zresztą w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła radomianie byli lepsi, bo praktycznie w każdym. Nie dziwne więc, że tego seta wygrali dosyć gładko 19:25.

Czwarty set przyniósł trochę więcej emocji niż poprzedni, gdyż po serii błędów przeciwnika i skutecznym bloku Antona Kulikowskiego na Marcinie Kociku gospodarze prowadzili 6:2. Goście wzięli się jednak za odrabianie strat i dosyć szybko doprowadzili do remisu 9:9, a po asie serwisowym Jarosława Macionczyka schodzili na drugą przerwę techniczną prowadząc czterema punktami. Po ataku z przechodzącej Tomasza Wieczorka akademicy podgonili jeszcze wprawdzie na 16:17, ale końcówka seta należała zdecydowanie do ich rywali, który wygrali go 17:25 i tym samym cały mecz 1:3.

J.W. Construction AZS PW – Jadar Radom 1:3

(20:25, 28:26, 19:25, 17:25)

Stan rywalizacji o 7. miejsce: 1:0 dla Jadaru

J.W. Construction: Łomacz, Siebieck, Jurkiewicz, Kulikovski, Szulc, Kowalczyk, Drzyzga (libero)oraz Drabkowski, Wieczorek, Pietkiewicz.

Jadar: Macionczyk, Żaliński, Kokociński, Owczarski, Kocik, Terlecki, Obdrzalek (libero) oraz Pawliński, D. Słomka, Makaryk