Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polki ze zmiennym szczęściem w Superlidze rosyjskiej

Polki ze zmiennym szczęściem w Superlidze rosyjskiej

Dziś odbyły się półfinały rozgrywanego w Łobni turnieju o miejsca 5-8 w Superlidze rosyjskiej kobiet. "Polskie" zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Jutro Zariecze Odincowo zagra z Dinamem Kaliningrad o 5., a AZS Bałakowo z Leningradką St-Petersburg, o 7. miejsce w lidze.

Zdobywczynie Pucharu Rosji, zespół Marioli Zenik – Zariecze Odincowo, nie znalazło dzisiaj godnych rywalek w siatkarkach Leningradki St-Petersburg, wygrywając półfinałowy mecz pewnie 3:0. Nieco więcej walki było w drugim półfinale, w którym AZS Bałakowo Maszy Liktoras, nie sprostał ekipie Dinama-Jantar Kaliningrad, przegrywając 1:3. W niedzielę, 6 maja, w decydujących o podziale miejsc meczach zagrają zatem Dinamo-Jantar Kaliningrad – Zariecze Odincowo (o 5. miejsce) oraz Leningradka St-Petersburg – AZS Bałakowo (o 7. miejsce).

Zobacz również:Wyniki turnieju o miejsca 5-8 w Superlidze rosyjskiej kobiet


W niedzielę, 6 maja, w moskiewskim pałacu sportu „Przyjaźń”, rozpocznie się finałowy turniej o miejsca 1-4 w Superlidze kobiet. W półfinałach zobaczymy rywalizację CSKA Moskwa z Samorodkiem Habarowsk oraz Dinamo Moskwa z Kazanoczką Kazań. Finałowe spotkanie o tytuł mistrzyń Rosji w sezonie 2006/07, oraz mecz o brązowy medal, zostaną rozegrane w poniedziałek, 7 maja.

Zobacz również:

Kalendarium turnieju o miejsca 1-4 w Superlidze rosyjskiej kobiet


Jak informowaliśmy wcześniej, grę w Superlidze kobiet zakończyły już w tym sezonie zespoły, które zajęły cztery ostatnie miejsca w tabe;li po fazie zasadniczej. Co prawda, zdążyły one rozegrać już jeden z dwóch zaplanowanych turniejów o utrzymanie w Superlidze – w czelabińsku, ale do rywalizacji w drugim turnieju w Lipiecku nie doszło. Decyzją Zarządu Rosyjskiej Federacji Siatkówki, Superliga kobiet zostanie zreorganizowana od sezonu ligowego 2007/08, a liczba występujących w niej zespołów wzrośnie z 12 do 14. Oznacza to, że w tym roku nie spada do niższej ligi żadna z drużyn Syuperligi, a w przyszłym sezonie ta „dwunastaka” zostanie uzupełniona dwoma najlepszymi zespołami wyższej ligi A. To zwłaszcza cieszy Agatę Karczmarzewską, Joannę Mirek i ich koleżanki z Tulicy Tuła, które zajęły ostatnie miejsce po fazie zasadniczej. Mimo że w turnieju o utrzymanie w Czelabińsku Tulica spisała się wyjątkowo dobrze, i tak nie miała praktycznie szans na utrzymanie się, gdyby nie reorganizacja.

Zobacz również:

Reorganizacja Superligi – radość Karczmarzewskiej i Mirek

Wyniki fazy zasadniczej oraz turnieju o utrzymanie w Czelabińsku

źródło: inf. własna, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved