Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Poznanianki wyraźnie lepsze od Gedanii

LSK: Poznanianki wyraźnie lepsze od Gedanii

Akademiczki z Poznania pokonały 3:1 Energę Gedanię Gdańsk. Rezultat nie oddaje jednostronnego obrazu gry. W dwóch ostatnich setach gdańszczanki nie nawiązały walki z gospodyniami.

Rywalizacja o kolejność w środku tabeli ekstraklasy kobiet nie wzbudza już wielkich emocji ani wśród kibiców, ani wśród zawodniczek. Zarówno AZS AWF Poznań, jak i Gedania zrealizowały stawiane przed nimi zadania i utrzymały się w lidze bez konieczności rozgrywania meczów barażowych. Kibice mieli więc nadzieję zobaczyć dobry mecz, którego bohaterkami będzie dwanaście uśmiechniętych, zadowolonych z siebie dziewcząt.

Na parkiecie radosne były jednak tylko poznanianki. Gdańszczanki sprawiały wrażenie przestraszonych i zestresowanych. Zamiast z przeciwniczkami podopieczne trenera Leszka Milewskiego toczyły walkę z nerwami, w rezultacie czego ze zwycięstwa cieszyły się miejscowe. – Dziewczyny nie były w tym meczu sobą. Tak samo jak my chciały wygrać, tylko że w parze z tymi chęciami szedł u nich strach przed porażką – ocenia swoje byłe koleżanki z zespołu środkowa AZS Karolina Wiśniewska. – My z kolei, po słabych występach w pierwszej rundzie play-off, zagrałyśmy naprawdę dobre zawody. Na parkiecie tworzyłyśmy zgrany kolektyw.Kolejne spotkanie w toczącej się do dwóch zwycięstw rywalizacji rozegrane zostanie 12 maja w Gdańsku. W przypadku wygranej Gedanii decydujący mecz odbędzie się dzień później, również w Gdańsku w hali przy ul. Kościuszki. Zwycięska drużyna spotka się w walce o 5. miejsce z lepszym zespołem z pary Stal Mielec – Muszynianka Muszyna. Przegrani zagrają o miejsce 7.

AZS AWF Poznań – Energa Gedania Gdańsk 3:1

(25:18, 22:25, 25:13, 25:13)

Zobacz również:

Wyniki play-off w Lidze Siatkówki Kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved